Skocz do zawartości

Czego wasze chomiki nie lubią?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy był już taki temat, ale bardzo mnie interesuje czego ewidentnie wasze chomiki nie lubią.

Mój np. nie lubi ziaren pszenicy. A przecież są one bazą wszelkich mieszanek. Zawsze powyjada wszystko z miski, a pszenice zostawia na koniec (w pierwszej kolejności znikają pestki słonecznika i kukurydza). Zresztą potem głównie służy mu ona jako zalegający zapas w domku.

Trochę to dziwne jak na chomika, prawda?

Odnośnik do odpowiedzi

Hm.. Gdy wsypuję karmę, na pierwszy ruszt idą orzechy. Potem cała reszta. Co zostaje? Pszenica, zielone i czerwone granulki, no i te ruloniki;) A z jedzenia bardziej 'ludzkiego' to nie przepadają za marchewką. Po prostu jej nie zjadły jak im dałam. Ba! Nawet nie nadgryzły..

Odnośnik do odpowiedzi

nie jestes- moj tak samo- pszenice zje tylko, jeżeli niechcacy napacha jej sobie w trakcie zbierania jedzenia do policzkow:)

tez nie przepada za tymi rulonikami- choc raz na ruski rok, ktorys nadgryzie.

Moglby zywic sie tylko slonecznikiem i owocami- bo juz nawet kukurydza mu zbrzydla- jest strasznie wybredny.

Nie lubi tez sokow owocowych- ale to chyba dlatego, ze woli wcinac cos, czym mozna sobie rowniez "wypchac" policzki i dumnie z tym chodzic:D

wlasciwie, to z suchej karmy je malo urozmaicenie- chyba, ze go wezme "na cierpliwosc"- tzn nie dodam mu jego ulubionych skladnikow- to po jednym- dwoch dniach cos juz skubnie- choc z zalem;)

Odnośnik do odpowiedzi

ja swojemu kupilam pod choinke takie paluszki z vitapolu...i w ogole nie chce na nie patrzec... nawet chyba nie sprobowal... ostatnio rodzynki tez poszly w odstawke... i fakt..tak samo ziarenek malo ubywa z miseczki.. w ogole ostatnio chomis ise zrobil wybredny...keidys kochal te kolorowe chrupki a teraz leza w miseczce nawet ze 2 dni... myslslam ze moze mu ise przejadlo i kupilam taki "koktajl" z animalsa..ale tego tez secjalnie nie rusza... uhhh..niedobrota jedna...myslslam ze moze cos mu jest i ni chce jesc..ale ni..jak da mu sie klucha albo jablko albo tymbardziej orzecha to zajada jak wsciekly... jak myslicie jaki pokarm moge mu jeszcze podac .. moze mu ise faktycznie przejadlo?? sorka ze tak troszku ni na temat...

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm....ja chomikom kupuje super kotajl. Jedzą aż miło, aż sie uszka trzęsą :-)

Dołączona grafika

Jest bardzo dobre, a jak pachnie... :sec )

:to ) już się kończy, będę musiał kupić nowe. Ja mam 1 l (1000ml) tego i kosztuje to 10 zł. Starcza na ok. 1,5 miesiąca (dwóch samców :-) )

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Widzę, że dużo osób poleca, to ja upoluję :), a co do kolb, to mój chomik ma... (chwilka, sprawdzę :)) z Dako-artu malinowo-truskawkowa pakowana po dwie. Też jest pyszna dla chomiczka :))

ale o dziwo, truskawek normalnych nie lubi...

Odnośnik do odpowiedzi

To słuchajcie. Moje chomiczki, co lubią, a co nie lubią to zależy od ich charakteru(chumoru). Raz zjedzą marchew, a następnym razme wogóle jej nie tkną. Tak więc, trzeba dawać chomikom, dużo różnego rodzaju, by miały urozmaiconą dietę.

// Plasta, wydaje mi się, że twój post jest nie na temat.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 years later...

Moja Bella (Dżungarek) nie lubi psznicy, lucerny, tych kolorowych "syfów", nie przepada rowniez za marchwka, ba nie nawidzi jej, tak samo jak Plasta napisala, nawet nie podgryzla :)).

Za kolbami hmm.. tez nie przepada, cos tam nadgryzie, od czasu do czasu i to stoi 3 miesiace...

Natomiast uwielbia (jak kazdy chomcius) pestki slonecznika, oraz kocha jablko, oblizuje sie po nim jak nie wiem :). Lubi tez suszony chlebek, ktory dobrze wplywja na jej zabki :)).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Temat stary ale się wypowiem :rolleyes:

Mojemu chomikowi trudno trafić w gust. ^_^

Więc wymienię ...

Nie lubi:

Kolorowych i innych kółeczek,dropsów,chrupków vitapolu [np.marchewkowe itp. chociaż buraczkowe troche je ] , smakersów vitapolu , jabłek , bananów ...etc. xD

Nie zbyt lubi też karmy Vitakraft emotion beauty ...

Odnośnik do odpowiedzi

Ada. żółw!

Szczerze? To ja nawet nie wie czym Szarotka się żywi. :P

Ostatnio straciła zainteresowanie prosem, pszenicy nie je, owsa i wszelkich innych zbóż też nie, nie je dmuchanego ryżu, dmuchanej pszenicy itp, chrupek, granulatów, ziół, suszonych gruszek, bananów, marchewek, świeżego ogórka, papryki, ostatnio nie chce jeść swoich ulubionych wafelków z vitakraftu (ja skorzystałam :P), pestek dyni, kukurydzy i 10000000 innych rzeczy :P

Odnośnik do odpowiedzi