Skocz do zawartości

Klatka po remoncie i Cyryl.

Rekomendowane odpowiedzi

Daję zdjęcia klatki Cyryla po przemianie.

Ale mam nadzieję, że mnie nie wychłostacie za te żałosne zdjęcia... :oops: :roll:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze raz wielkie sorry dla was, że umieściłem tak ohydne zdjęcia ale wierzcie, że jestem zielony jeśli chodzi o fotografię :roll:

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Oj, Pandku, nie martw się! Ja też nie mam pojęcia o fotografii, ale te zdjęcia pozwoliły nam poznać Twoją własnoręcznie robioną klatkę i Cyryla, który jest przeuroczy... :)

A jeśli popracujesz nad swoimi fotkami, poklikasz parę tam razy, to na pewno się wprawisz, Twoje zdjęcia będą lepsze (a i Ty podniesiesz swoją samoocenę :))

Ja już próbuję popstrykać chomikowi parę zdjęć i wkleić je na forum, chociaż nie wiem jak, ale dojdę do tego :)

Trzymaj się i pozdrów Cyryla!

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o koszt to dużo tutaj nie powiem, a to z tego, że kupowałem tylko tą siatkę. Resztę (tzn. skejki, dykty itp.) miał mój tata w swoich zapasach, a ten konar na środku wziął się stąd, że akurat złamała nam się śliwa więc ja to od razu wykorzystałem. Jeśli chodzi o czas, to też trudno mi powiedzieć, bo klatka przechodziła matemorfozę. Najpier była tylko obudowa z siatką (taką jaką używamy np. w ogrodach), więc nie trzymałem tam chomika na stałe ze względu na to, że mógłby ją przecryźć. Pełniła wtedy funkcje placu zabaw. Kiedy Cyryl już urósł to nie mogłem patrzeć jak się męczy w takiej malutkiej klatce, więc wymieniliśmy z tatą siatkę na metalową i zbudowaliśmy domek(ten podest na którym stoi kółko to właśnie domek). Póżniej przyszedł mi do głowy pomysł żeby zbudować taką jakby piwnice(zdjęcie pierwsze), teraz wejście do domku jest w piwnicy i są tam jeszcze dwa, połączone pomieszczenia z dwoma wejściami. Jedno z piaskiem drugie z mieszanką trocin z sianem.

Na środku jest taki mały kwadrat który nie jest przykryty podłogą, tam wsadzony jest konar. Do okoła niego jest wciśnięte siano i trociny żeby się nie chwiał i nie przewrócił. Na końcu zrobilismy jeszcze małe pięterko.

Podłoga składa się z czterech części, więc jeśli chcę zajrzeć na dół wystarczy odsunąć trociny, anie podnosić całą płaszczyznę.

W ściankach dolnej części są otwory wentylacyjne.

Czyli tak zbierając do kupy tą robotę to ja bym powiedział 2-3 dni, oczywiście zalezy to też od naszych możliwości i od tego czy mamy już wcześniej przygotowane materiały.

Odnośnik do odpowiedzi

Ładne fotki :) Może byś udzielił fotek swojej klatki na nasz portal? :P

Klatka bardzo ladnie wykonana, i nawet nietrudna do zrobienia :) Może skorzystam z pomysłu, bo materiały na takową mam (jestem hodowcą ptaków ozdobnych i woliery robie, więc siatke o mam:P) :)

Naprawde gratuluje dobrej roboty i zlotych rączek, bo jak sama się przekonałam zbudowanie takiego cacka nie zawsze jest łatwe :P A żeby jeszcze estetycznie wyglądało :P

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja mówie o tych fotkach :) One są dobre, no w końcu nie każdy rodzi się fotografem :P My z nich napewno użytek zrobimy - uwierz one są śliczne (a najbardziej podoba mi się to co jest na nich ;P)

jeśli się zgadzasz na to by fotki znalazly się na portalu, to proszę wyślij mi na PW wiadomość, z decyzją o przekazaniu nam praw autorskich :)

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Mój tata stwierdził, że to nie jest trudne, ale trzeba mieć miejsce, żeby takowa klatkę zrobić... a u mnie w mieszkaniu nie ma... Ale świetnie zrobiona klatka, naprawdę! A na tych zdjęciach baaardzo dużo widać.

Jejku, ale mi się podoba! :)

i żeby miec czas i chęć... po prostu... super ale mi to imponuje :D

Mój tata był tez bardzo ciekawy w jaki sposób zmieniasz trociny w klatce

i tak z innej beczki: Pandek, czy mieszkasz w domku jednorodzinnym?

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt jest proste w wykonaniu, a ta klatka była robiona na miarę do szafki i zajmuje mi ją całą. Na szczęście miejsca w pokoju nie brak.

Tak ja mieszkam w domu jednorodzinnym.

Trociny to jestem skazany wyjmować do torby lub odkurzaczem, ale na szczęsćie chomik nie brudzi wszędzie, więc nie trzeba zmieniać za każdym razem całej ściółki.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...