Skocz do zawartości
Homka

Toaleta dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

mój też załatwia sie tylko w rogu klatki, albo pod kolowrotkiem, wiec nie potrzebuje toaletki cool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wierzyłam, że chomik może załatwiac się do "kuwetki"

ale gdy mój chomik ustalił sobie, że siusia zawsze w tym samym kąciku "na pięterku" (nawet bardzo zaspany tam kieruje swoje kroki) - postanowiłam postawić tam cos na kształt kuwety z odrobina obsiusianych trocin + czyste

i zadziałało :) od tamtej chwili zawsze siusia do kuwety (tzn. połowy plastikowego domku ;) )

jednak bobki robi w innym kąciku... tez na pięterku

muszę przynać że to wygoda z taką kuwetką ... codziennie zmieniam trociny i zapachu "0"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a Mirek na słoik nawet nie patrzył. Czasami stawał tyłem do niego i kopał tak, żeby do środka wpadało xD więc słoik wyjełam bo po co ma miejsce zagradzać? Z resztą Miron się zawsze w inne miejsce załatwia (zwykle w domku ;/)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku Pana Homika - na początku siusiał w trociny - gdzie popadło, nawet bobki trzaskał jeden po drugim gdzie się dało. Jedynie omijał pięterko z plexi - bo tam tylko siusiał. Z biegiem miesiecy zaczałem mu wkładać rurki po papierze toaletowym - jak zauwazyłem jakiś czas temu - nawet jak wychodzi zaspany - to idzie siusiu do rurki i wraca do domku, po drodze zabiera coś do jedzenia. Czyli obudził się na wyżerkę - siusiu i spać.

Teraz siusia tylko do rureczki po papierze - nie zauwazyłem by gdzieś ściółka kukurydziana byłza zasiusiana. Bobki przy sprzątaniu zdarzaja się w sciółce..

Wcale go do tego nie zmuszałem - sam wybrał taki styl życia. Skoro chodzi do rureczki - to przynajmnięj tę wymieniam częściej. A skoro tak mu wygodnie i dobrze to nie zamierzam tego zmieniać, mnie także nawet nie przeszkadzało jak siusiał pod kołowrotek, czy przy domku. Wybrał rurkę - i to mnie także cieszy. W koncu to zwierzaczek i może miewać humory hahahaha :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupie :} Narozna, wymiary gdzies okolo 7x7 albo większa. jeśli chcesz zeby chomik sie tam zalatwial bo zalatwia sie tylko w jednym miejscu w klatce - musisz to zaobserwowac dac na to miejsce kuwetke i dac do niech troche trocin nasaczonych moczem xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłam wczoraj plastikową kuwetę dla chomiczka (za 3,50 zł.) i wiedzę, że Fifi załatwiał się w niej. Słoiki zajmują sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie po drobnej przerwie wracam do czytania forum w wolnej chwili, od jakiegoś czasu jak dobrze wiecie mam u siebie dżungarki, pewnego dnia wpadłem na pomysł zakupienia im kuwety - czytaj toalety. Dżungarki mają tę fajna zaletę , że siusiają w jeden róg klatki, zawsze ten sam.

Pomysl zrodził się, z obserwacji sciólki Chipsi Mains - która po jakimś czasie staje się widoczna - i zaczyna 'pachnieć' moczem chomiczków. Sciółka ta pęcznieje, dobrze wchłania mocz, jednak czyszczenie rogu klatki wymagało wymiany całej sciołki, gdyż czasem przemieszywałem sciółke w całej klatce. Dlatego zdecydowałem sie na zakup kuwetki.

[align=center]Dołączona grafika

zdjęcie kuwety Trixie pochodzi z serwisu zoologica.pl.[/align]

Moje pytanie jest następujące:

Co bedzie najlepszą sciółką dla kuwetki, by chomik mogł tam swobodnie siusiać.

Trociny odpadają na wstępie, jakieś inne pomysły?

Chipsi Mains - jest dobra, a co innego moge jeszcze zastosować dla tej chomiczej toalety?

pozdrawiam pomarańczowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielu właścicieli myszek (które jak wiadomo mają bardzo charakterystyczny zapach...) stosuje żwirki zamiast trocin, i są to Cat's best lub Cat's dreams - niby dla kotów, ale dla gryzoni też się dobrze sprawdzają.

A skoro sprawdzają się u myszek, to u chomików tymbardziej - bardzo dobrze chłoną i wilgoć i zapach.

Dobry jest też Pinio, ale jednak wszyscy posiadacze myszek są zwolennikami tych poprzednich żwirków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielu właścicieli myszek (które jak wiadomo mają bardzo charakterystyczny zapach...) stosuje żwirki zamiast trocin

Poszukam, potestuje i wydam opinie

Sprawdze:

Piasek dla szynszyli (to nawet mam w swoich zasobach)

Żwir Bentonit Animalsa,

Cat x2

Pinio

Chociaż zobaczymy, bo może kolejnosc sie troche zmienić.

Podejrzewam, że ten dla Kotów sprawdzi sie takze u chomiczków, - słyszałem jeszcze o tym żwirku silikonowym dla kotów - zapomniałem w tej chwili jego nazwy, mysle, że też powinien byc dobry.

Szukam czegos co zbryli się, lub bedzie mozna to bardzo łątwo wymienić co jakis czas- niekoniecznie codziennie - ale wystarczy co trzy - pięc dni.

Jeśli ktos ma jeszcze jakieś propozycje to czekam na nie z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie można kupić ten żwirek? W każdym zoologu można znaleźć? Czy wszystkie żwirki się nadają, czy tylko niektóre?

*Panie Homiku ja też właśnie zamówiłam tę kuwetę (bodajże w czwartek-już doszła) i mam nadzieję, ze Łatuś się nauczy:) (Puśka prędzej to zje xD )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam stosuje od niedawna piassek dla szynszyli Vitapol, ale tak po prostu - nie w celach załatwiania się, tzn. niekoniecznie.

Fanta lubi tak grzebać i w ogole sedzieć w tym piachu, a Nike chyba coś tam zaczął robić, dokładnie wie widzę. I mam ten piasek w miseczkach (Nike ma wiekszą miseczkę, a Fanta ma taką samą, w jakiej dostaje jedzenie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie można kupić ten żwirek? W każdym zoologu można znaleźć? Czy wszystkie żwirki się nadają, czy tylko niektóre?

*Panie Homiku ja też właśnie zamówiłam tę kuwetę (bodajże w czwartek-już doszła) i mam nadzieję, ze Łatuś się nauczy:) (Puśka prędzej to zje xD )

Problem polega na tym że ostatnio kupienie tego żwirku graniczy z cudem. Stosowałem go przez ostatnie 4 lata i chomiki były bardzo zadowolone. Miesiąc temu poszedłem do sklepu i pani powiedziała że niema i nie będzie, poszukałem jeszcze w kilku innych sklepach i tez nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słyszałem jeszcze o tym żwirku silikonowym dla kotów - zapomniałem w tej chwili jego nazwy, mysle, że też powinien byc dobry.

To na pewno Hilton, a czy on dobry to nie wiem bo nigdy nie kupowałam :P

A gdzie można kupić ten żwirek? W każdym zoologu można znaleźć?

Jeśli chodzi o silikonowy Hilton to będzie na pewno w każdym hipermarkecie (typu Real), tylko że jest on dość drogi - paczka 4l kosztuje ok. 12zł.

Czy wszystkie żwirki się nadają, czy tylko niektóre?

Z Hiltonów są też dobre żwirki betonitowe (dobrze zbrylają), ale te w fioletowym opakowaniu mają nie za ciekawy kształt. Są ostre i mogą być niebezpieczne.

Więc myślę, że najbardziej się opłacają i najlepsze dla chomików są żwirki typu Cat's Dream i Cat's Best :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.Mój tata kupił wczoraj mojemu nowemu chomiczkowi toaletkę i żwirek do niej.Zauważyłam że mój chomiczek zaczął to jeść.Wyciągnęłam mu to z klatki.Czy może się tym otruć?Proszę powiedzcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie powinien. Moje chomiki zanim nauczyły sie korzystać z toaletki tez jadły żwirek, znosiły jedzenie i spały w toaletce ale jeszcze żyją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz ja :P :P

Rosetta ma taką samą kuwejtkę, jak na zdjęciu w 1. poście.... ja sypię do niej podłoże sanitarne Pet Sanit, i jestem zadowolona ; )

cena : ok. 3,60zł za 1 kg :):

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fredek jak miał piaskownice to tam się załatwiał, więc myślę, że by zadziałało ;)

A teraz ma kuwetę "bez niczego" i też tam się załatwia... I jest w porządku =)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłam moim piasek dla szynszyli-taki drobny, biały. Moje chomiki zawsze wchodzą do kuwety, pokopią, i na końcu nasikają do niego, więc trzeba co jakiś czas wymieniać party

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak Asia 27 ma mój chomik. Mam taką samą kuwetę jak DoDa. Wytarza się a potem sika (nigdy na odwrót xD) A Pusia-jej się nie przekona-piasek wysypie, kuwetkę by pogryzła xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do toaletki polecam żwirki drewniane.

Z lepszych, droższych niezbrylalajacych to Cat's Best i Cat's Dream, a z tańszych lepszych niezbrylających to Super Pinio.Ja używam Pinia, używałabym zbrylających , ale mam jeszcze krolika, a jak wiadomo, rpzy nich to tylko niezbrylajace wchodzą w grę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nauczyć chomika siusiać do toaletki?

Mój chomik ma postawioną toaletkę w miejscu gdzie siusiał.

Przeniósł się w inne miejsce gdzie przypięłam wapno to przeniósł się obok.

W toaletce ma swoje trociny na ,które siusiał.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi