Skocz do zawartości

Podstawowe owoce i warzywa

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 447
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja nie wiem czy w ogóle to mogą jeść. A jak się nie wie, to lepiej nie robić eksperymentów. :P

Wbrew pozorom warzywa i owoce w gerberach nie są z najwyższej półki, a marchewki - ja sobie znalazłam pole rosnącej marchwii,nic trudnego połazić gdzieś poza miastem i poszukać, a jak się weźmie kilka

Tu chodzi o ZASADĘ, a nie wyjątki...

i tak właśnie jest. Ewcia, widocznie twoja sałata była chemicznie "pędzona" itp. jednym słowem zawierała niebezpieczne związki co przełożyło się na zdrowie chomika, bądź ta biegunka była od czegoś innego..... I proszę pisz "normalnie" już wiele razy zastanawiałam się co napisałaś, gdyż czytając "od razu" nie wiem o co właściwie Ci chodzi....

Odnośnik do odpowiedzi

ymm, a jakie mają być? gdyby nie pryskali nikt by nie kupił, bo ludzie zachwycają sie piękną, zdrową marchewką, całymi truskawkami, wyrośniętą sałatą, kupują je, a tu guzik - wszystko nafaszerowane chemią. Pewnie,ja też nie daje kupnych warzyw, ani owoców chomikowi. Najzdrowsze są te małe, lekko brzydkie, heh z "robaczkiem" warzywka i owoce, bo wtedy wiemy że nie były wspomagane... Po takiej pięknej kupnej sałacie nie tylko chomik może zachorować, w końcu człowiek to też delikatne zwierzątko :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ja też bym lepiej nie podawał ich na razie poczekaj chomikowi i tak się nie spieszy ... A mam co do tych kamieni pytanie do Kaskas. Czy ty kładziesz w klatce po prostu takie płaskie nie ostre kamyczki i Zuzia czy tam inny/a się bawi itp? ... Bo pomyślałem o maluchach bo Mańcio mój nawet na wybiegu nie lubi być woli u mnie na rękach.

Odnośnik do odpowiedzi

Kamienie mam różne, ale raczej płaskie, bardziej jak otoczaki, ale dosyć spore. Nie powiedziałabym, żeby chomik się jakoś zainteresował którymkolwiek. One służą raczej jako urozmaicenie krajobrazu, ewentualnie jako podstawka, żeby chomik mógł się do jednego z domków dostać.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewcia=)

Można podawać truskawki. Z umiarem tzn. np. nie codziennie. Jeśli podasz je raz na tydzień to na pewno nic mu się nie stanie. Ja mojemu Dyziowi dawałam truskawki ale z działki :) To też jest ważne najlepiej żeby truskawki był z twojej działki/ogródka albo żebyś wiedziała ze nie ma tam nic szkodliwego :)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem czy kamień niepotrzebny? Tak jak kaskas mówiła urozmaica krajobraz, ale u mnie również stanowi miejsce, na którym moja chomiczka bardzo często przebywa...myje się tam, je, siedzi i spogląda na mnie od czas do czasu :D , a także często się na nim wyżywa, drapiąc go zawzięcie- ściera sobie tym samym pazurki...

Odnośnik do odpowiedzi

Przegotowaną? To ona by wymiękła i dziękuję za takie coś :P

Sałatę można dawać głównie w małych ilosciach, ponieważ powoduje wzdęcia, podobnie jak kapusta.

Jednak mozna trochę więcej jej podać, jeśli jesteśmy pewni, ze nie była ona pryskana, czyli np. z własnej działki.

Mi np. z własnej działki bardziej smakuje, bo jest słodsza niż ta kupna.

Odnośnik do odpowiedzi