Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy - mam problem -otóż parę dni temu rozdzieliłam moje dwa chomiczki bo byłam przekonana ze Tolka (Teofila- tak chyba sie zdrabnia nie???) jest w ciąży niestety okazało się ze nie jest .. no i teraz chciałabym znowu ich połączyć -ale ona jak tylko go widzi to pyrczy nie wiem co to oznacza czy on jej wtedy coś robi czy po prostu ona sie go boi -a może to sygnał ostrzegawczy dla niego???-wiem ze połączenie jest możliwe tylko w czasie rui ale czy po niej nie mogą zostać w klatce razem??? czy Teofila jest zagrożeniem dla Horacego czy może na odwrót to on może zrobić jej krzywdę??? proszę o pomoc szczególnie doświadczonych hodowców!

(a jeżeli jest już taki temat to z góry przepraszam.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde rozdzielenie chomików na dłuższy czas niesie za sobą takie konsekwencje. Po kilku dniach możesz być pewna, że znowu się nie zaakceptują no chyba że były blisko siebie lub miały ciągle "znajomy" zapach. W Twoim wypadku musisz poczekać na ruję Teofili i tylko wtedy chomiki się zaakceptują.

A ponieważ masz dżungarki nie musisz ich rozdzielać podczas ciąży. Horacy może zostać z Teofilą aż do porodu i dopiero wtedy należy go oddzielić. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy gdy nie dochodzi do żadnych sprzeczek - jeśli samicę podczas ciąży denerwuje obecność samca, lepiej go wykwaterować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak będzie miała ruje i ich połączę to zostawić ich razem jeżeli nie będą sie kłócić?tak? hymm.. a to pryczenie to z jakiego powodu??? - robi tak jak mam ja w reku i Horacego w drugim -przybliżam ich pyszczki do siebie na pewna odległość -obwąchują sie i ona za chwile pyrczy i odsuwa sie a on jest spokojny.. .

jak poznać ze ma ruje ??? boje się wkładać do jednego akwarium żeby nie zrobili sobie krzywdy.. ale to konieczne..prawda??? ;);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To znaczy Kredzia, że nie próbowałaś "na siłę" połączyć chomiczków, a jedynie zbliżałaś ich pyszczkami?

Na Twoim miejscu spróbowałabym ich puścić na neutralnym gruncie np. na kanapie ... z obserwacji moich chomisiów zauważyłam, że gdy po obwąchaniu chomiczek zorientuje się, że drugi jest płci przeciwnej (niezależnie od tego czy samiczka jest w stanie rui), nigdy nie dochodzi do sprzeczki i mogę je spokojnie połączyć w jednej klatce (zbliżając się pyczkami nie mogły tego odkryć ;) )

Gdy postanowisz zaryzykować musisz być jednak bardzo czujna i w razie czego trzymać rękę na pulsie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak poznać ze ma ruje Ques

Myślę, że najprostszy sposób jest taki, że jak pogładzisz palcem samicę po grzbiecie, to w okresie rui zrobi się nieruchoma, o ogonek podniesie sztywno do góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani byłam przed chwilą świadkiem wydarzenia który uświęcę za 21 dni(może) -otóż wzięłam Horacego i Teofile do pudełka po butach na początku sie popychali łapkami i tak latali i w ogóle co rusz sie popychali i w końcu -dałam trochę trotków i chusteczki z ich gniazdek i żarcia - pojedli a potem - .... (domyślcie sie nie chce nikogo demoralizować party :rc ) i jeżeli wszystko poszło jak należy to za 21 dni będę miała młode :rc roftl !!! heheheh -dziękuje Wam bardzooo -szczególnie Marta`cie i Inesitka`ce :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

;) GRA ;) TU ;) LA ;) CYJ ;) KI ;)

ode mnie i od moich chomiczkowatych ... wątek "Stary samiec i młodziutka samiczka..." wreszcie przyniósł plony party

Teraz możesz parkę wprowadzić do nowego lokum i pozostawić tak do dnia porodu wyczekując chomikobobasów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D nom dziękuję -hehehe . ej ale wiecie co wsadziłam ich do jednego akwarium i poszłam na spacer -wracam i lezą sobie -Horacy tak dziwnie jakby zapadł w sen zimowy a Teofila przy nim stoi i patrze a na wapien ku krewka -a nawet 3 -budzę Horacego i sprawdzam czy mu nic nie jest i nic nie było -potem Teofile i tez nie - hymm.. jak myślicie co to mogło być -nie gryza sie ani nic ani nie maja ranek...?????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

}{ Zdarza się, że samisia będąc w stanie rui ma po pewnym czasie mówiąc delikatnie "dosyć zalotów samczyka" i próbuje go przepędzić ... oczywiście nie jest to żadna teksańska masakra, tylko nieco ostrzejsza wymiana zdań, więc nie ma potrzeby rozdzielać chomiczków.

Jeśli chomcie nie mają żadnych śladów zadrapań i nadal żyją w zgodzie i harmonii, nie mam pojęcia skąd ta krewka ... musisz je w dalszym ciągu bacznie obserwować. 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obserwowałam ich przez pół nocy -no i jak miała dosyć to chowała się do domku i go tam nie dopuszczała ale po 2-3minutach znowu wychodziła i w kółko Macieju... .Będą z tego dzieci :D - dziękuję jeszcze raz wszystkim -uważam ,że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem, z enie zawsze po kopulacji samica jest w ciąży (samiczka mojej kolezanki, która kilka razy z samcem TO robiła, nie była potem w ciązy i nie było chomikobobasków).

No ale miejmy nadzieje, że wszystko będzie ok.

U mnie też Nike z Fanta tak robili, gdy wąchali się przez prety - tyle, że najpierwy byli spokojni, wąchali się, a potem zaxczęli pryczeć i puffać, Nike zaczął się wyrywać, by się do niej dostać a Fanta uciekła do domku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Harcowali nie źle przez całą noc.. więc myślę ..oj mam nadzieje ,że będą -już mam dla jednego ciepły domek u koleżanki która ma już klateczkę dla niego i wszystko co potrzebne (po poprzednim chomiku,który został unicestwiony przez kołowrotek ;C ).. .Teraz ładnie ze sobą sie bawią -czyszczą sobie futerka nawzajem i są przyjaźni.. wyglądają jak szczęśliwa para :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...