Skocz do zawartości

Chipsy naturalne pomidor Herbal pets

Rekomendowane odpowiedzi

• 1 year later...

Chomusia - a wiesz co jest największym przysmakiem polnych myszek (np. pestki papryki albo pomidora)

Przecież nasionka stanowią podstawę żywienia małych gryzoni (nasionka roślin) niekoniecznie nasiona zbóż uprawnych.

Szkodliwe dla gryzoni są nasiona ukryte w pestkach śliwek, wiśni, czereśni, brzoskwini, moreli ...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
  • 9 months later...

Panie Śliwo, witam po długiej przerwie.

Mam takie pytanie dotyczące chipsów naturalnych pomidor. Zauważyłem, ze jak sie trzyma je w opakowaniu na wolnym powietrzu - to chipsy robią sie takie miekkie, jak by nabrały wody z powietrza. Wiem, ze pomidor jest owocem higrometrycznym, tylko jak uniknąć tego efektu? Pytam gdyż trzymam pomidora w szczelnym pojemniku. Zmienił kolor na taki brązowawy i stał sie taki miękki. A zaraz po kupnie włożyłem go do pojemnika. Zwykle mi się tak nie działo - czego to może być przyczyną???

pozdrawiam pomarańczowo

_________

Panie Homiku - brązowawy, brązowawy. Kobiety lubią brąz, nie bronz :P

Odnośnik do odpowiedzi

Przydałoby się jakieś zdjęcie. Jeśli suszony pomidor jest higroskopijny to tylko hermetyczne trzymanie go zapobiegnie ciągnięciu wody z powietrza (spowodowane dużymi ilościami wapnia w roślinie).

Brązowy kolor jest raczej niewskazany. Nie ma specjalnie dużo żelaza, żeby to zjawisko miało coś wspólnego z utlenianiem się. Obstawiałabym bardziej hmmm jakieś bakterie, czy coś...

Odnośnik do odpowiedzi

Szczelnie zamknięte chipsy pomidorowe nie wchłaniają wilgoci z powietrza, jeżeli jednak zostały otwarte i poleżały kilka godzin to niestety mogą wchłonąć na tyle wilgoci, że ponowne hermetyczne zamknięcie ich w pojemniku nie pomoże i stracą kolor - proponuję przeprowadzić tzw. test organoleptyczny, czyli powąchać a nawet ugryźć kawałeczek i sprawdzić, czy wszystko jest OK - tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do odpowiedzi

Pomidorki były zaskoczeniem dla moich chomików - nowy produkt. =) Oczywista Potwory rzuciły się z "łapami", a raczej z paszczami i wyrwały mi z ręki xD Zasmakowało im.

Panie Homiku, niech Pan spróbuje ugryźć - najwyżej jakaś mała "biegówka" w tą i z powrotem do kibelka :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Jeszcze tych pomidorowych, to nie stosowałam. Ale chętnie udam się do zoologicznego, i je kupię. Tylko czy akurat będzie ten smak, według tego to chomisiakom przypadły do gustu, może mojemy grubaskowi też posmakują? Wasze opinie, napewno wiele mi tu dają do myślenia;) rotfl

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

U mnie w zoologu tego nie ma, wszystko własciwie jest przytnajmniej raz na jakiś czas, a chipsów pomidorowych nie widziałam, więc zamówiłam, ale przy transporcie tak sie wygniotły, ze w niczym nie przypominały pomidorów, no..moze w zapachu, ładnie pachną...tak...pomidorowo :buja: .ale nic i tak nie pobije ziół z jodem HP.Niebo w nosie :P .

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 months later...

Chipsy pomidorowe to "niebo w pyszczyczkach" moich chomisiów... po prostu szaleją za nimi.

A zapach suszonych pomidorków jest tak powalający, że czasami sama nie mogę się oprzeć i zdarza mi się zamciać parę kawałeczków... :)

Szkoda, że na rynku nie ma suszonych pomidorków dla ludzi... może Herbal Pets poszerzyłby asortyment, bo pomidorki naprawdę pierwsza klasa :oczko:

Odnośnik do odpowiedzi