Skocz do zawartości

Wytrzeszcz oczu?

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

podrik badania krwi się robi chomikom? wymuszać to na wecie?

kurcze u mnie nie ma zbytnio wetów... są lipni co pojęcie mają o psach i kotach

Robi się. Tylko jeśli ten wet nie ma pojęcia o tym jak leczyć gryzonie, to raczej wątpię by wiele z takiego badania wyczytał... :/

No i przede wszystkim trzeba by wiedzieć, czy takie badanie byłoby wskazane czy nie.

Cóż Ci tu radzić... kucze, tylko szukać jakiegoś lepszego weta, bo innego pomysłu nie mam...

Jednego tylko jestem pewna - gentamycyna na to nie pomoże.

Odnośnik do odpowiedzi

Mysza właśnie też szukałam wetów z Poznania - byłaś pierwsza ;)

Tigro, trzymam mocno kciuki, jednak nie bardzo wiem jak pomóc...

A czy wytrzeszczone są oba oczka, czy jedno? Mogą to też być jakieś guzy, np siatkówczaki czy co... w każdym razie nie wygląda mi to na jakąś zwykłą infekcję - bardziej na przyczynę wewnętrzną.

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej też myślałam o jakiś ropniach czy guzach, ale tu chyba dwa oczka są takie wytrzeszczone, więc te wersje sa według mnie mniej prawdopodobne.

Takie cos jeszcze znalazłam http://www.euromedica.com.pl/index.php?page=chorobyout&id=215

Edytowane przez Mysza
Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny wstawałam do niego 3 razy w nocy, spi na termoforze bo cały jest lodowaty od góry w dół dzwoniłam w nocy do 4 wetów i dupa...

zaczęła mu jeszcze ropa nachodzić...najwcześniejszego weta jakiego znalazłam to od 8.30 pojedziemy i zobaczymy co powie...

oczkat.jpg

Co do wetów z Poznania u tego nad wierzbiakiem byłam z czekoladą leczył mi ją i leczył a chomik z dnia na dzień wyglądał coraz gorzej

Odnośnik do odpowiedzi

boże, że ja dopiero się dokopałam do tego posta. Oxycort? Zmarujesz oczy tym? A nigdy w życiu. Może oślepnąć! Jak już to na około ale to też nic nie da...

Możliwe, że coś z ciśnieniem jest nie tak u niego dlatego ma wytrzeszcz. Nawilżać oczka można gęstym rumiankiem. Nic mu nie będzie. Tyle też nie przesadzać bo rumianek lubi się zabawiać z grzybkami, że tak powiem ;)

Wzięła bym jakąś broń i wystrzeliła tych Wetów od psów i kotów.. Co szkodzi, pouczyć się o gryzoniach i ptakach.. Większe pole do popisu z wiedzą.. Ale im się nie chce i wciskają kity i kasują ludzi. Powinni wyznawać zasadę-jak się nie znam to pomagam jak mogę(tym co nie zaszkodzi) ale nie biorę kasy. No..

Odnośnik do odpowiedzi

Outsider, rumianek właśnie wysusza zamiast nawilżać.

A oxycort a jest maścią specjalnie do oczu, podawanym do worka spojówkowego lub na brzegi powiek.

Aczkolwiek chyba raczej nie na to tutaj schorzenie..

Odnośnik do odpowiedzi

Tigro - jeśli chomiczek się męczy, to nie ma się nad czym zastanawiać. Biedactwo. Jedyne wyjście jakie mi przychodzi na myśl, to usunięcie obu oczek, bo może stan jednego jest ciut lepszy niż drugiego, ale wątpię, żeby się tak utrzymało. Chomik bez oczu sobie poradzi, co najwyżej nie będzie sprinterem. Nie doczytałam, ale w jakim wieku jest chomik? Powyżej półtora roku chyba lepiej dać mu odejść...

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nachodzi mu ropa, to znaczy, że tam zaczyna się coś dziać dodatkowo. Więc jak czekać żeby to się samoistnie w jakiś sposób zakończyło ... Wiem, że w takim wypadku były podawane dodatkowo antybiotyki. Jeśli jest młody, to trzeba niestety mu te oczka usunąć niż czekać, aż mu się jeszcze jakieś świństwo do tego doczepi. Biedny chomiś.

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam tyle nie wiem czy jest gdzieś weterynarz który zna się na chomikach.

Jestem po prostu załamana. Kolejny chomik odchodzi i tak naprawdę nawet jak chce mu pomóc to nie potrafię a nawet nie mogę - bo wszyscy do których się idzie są partaczami.

Chciałabym by moje chomiki chorowały na choroby takiego typu co dziewczyn na forum, aby każdy partacz był w stanie im pomóc.

Jutro jadę do Warszawy - mały jedzie ze mną.

Myślę, że to będzie podróż w jedną stronę... bo na prawdę źle to wygląda...

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjczyk - Tigro prowadzi hodowlę chomików, a nie kołuje sobie nowego pupilka, tu nie chodzi o nowe zwierzaki ale o to jak pomóc obecnym, aby na przyszłość wiedzieć a nie usypiać. Ten zwierz przecież jeszcze chce żyć... :(

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę nic mówić, ale to że weterynarze nie znają się to jedno - psy i koty to jednak najczęstsi pacjęci, stąd jest to najbardziej opłacalna i pewna specjalizacja.. Z drugiej strony byłam wczoraj u swojej wetki z myszakami i nieco po leczeniu wertowanie książki weterynaryjnej o zajęczakach i gryzoniach - cały dział poświecony na myszy, przy czym co powazniejsze choroby w leczeniu miały napisane jedynie: eutanazja. Więc to też wina odgórna jakby. Dopiero od niedawna zwraca się uwage na warunki życia gryzoni, walczy ze stereotypami o małych wymaganiach i zajmuje się ich leczeniem - tego się nie przeskoczy i mam nadzieję, że za parę lat będzie zarówno wiedza, leki (chodzi o dawkowanie, bo większość leków jest zaopatrzona w coś na styl 10mg na 1kg i teraz wyliczyć coś takiego na około 40g chomika i podać bez strachu) i sprzęt do leczenia malców.

Tigro, trzymaj się.. Domyślam się co czujesz, bo niedawno sama musiałam podjąć drastyczna decyzję o myszce. Sądzę, że jak już zdecydujesz to jakby nie było, będzie dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 years later...

Podobno generalnie oczy chomikom stosunkowo łatwo wypadają i dają się (lekarzowi, jak sądzę) łatwo spakować z powrotem.
W trakcie badań wyglądają często jakby "o mało co", a nawet w zależności od pozycji potrafią pokazać dysproporcję stopnia schowania gałki ocznej w oczodole. To akurat u dżungarka zarejestrowałam...

Odnośnik do odpowiedzi