Skocz do zawartości

Wytrzeszcz oczu?

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w zoologicznym dla jednego chomika oko strasznie się powiększyło i też myślałam, że zaraz mu wyskoczy. Sprzedawczyni powiedziała, że to przez małą cyrkulację powietrza w małym akwarium. Może coś w tym jest?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 9 months later...

1. gatunek: Syryjski

2. płeć: Samiczka

3. wiek: Rok i ok.3 miesiące

4. czy jest sam w klatce/akwarium: Sama w klatce

5. czy jest w ciąży: Była w ciąży niecały rok temu

6. czy przechodził w przeszłości podobną chorobę: Nie

7. czym jest karmiony: Zwykła karma dla gryzoni, suszone owoce oprócz cytrusów, warzywa oprócz kapusty

Wczoraj zauważyłam że Zuzia ma wystające lewe oko i to bardziej niż prawe. To wygląda jakby zaraz miało wypaść!!! :(

Nie mam kasy na weterynarza a u mnie w mieście są strasznie drodzy... :( Na_razie smaruję je rumiankiem ale nie widzę żadnych efektów. Prawdopodobnie tego oka nie da się już uratować... Teraz dłużej śpi i znosi ciągle jedzenie do domku...

Płakać mi się chce gdy na nią patrzę! Nie chcę by cierpiała ale chcę żeby żyła jak najdłużej... :notfair:

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co się da zrobić, to zasięgnąć porady u weterynarza. Zadzwoń, zapytaj się czy możesz zapłacić w innym terminie, skoro nie masz pieniędzy (Ty i Twoi rodzice, bo nie wierzę, że Ci nie dadzą kasy na wizytę u weta). Szukanie odpowiedzi na forum bez podania zdjęć nic Ci nie da.

PS. Szukanie odpowiedzi na forum Bravo tym bardziej...

Odnośnik do odpowiedzi

I na pewno nie przemywaj rumiankiem - więcej zaszkodzisz, niż pomożesz.

Daj fotkę, może tylko ci się tak wydaje... Weterynarz konieczny, możliwe, że będę konieczne lekarstwa, a przecież tego ci nie powiemy.

Edytowane przez gusiek2
Odnośnik do odpowiedzi

Oko znacznie bardziej wystaje! Jak mi się uda to przyślę fotkę... i nie robię jej zdjęć z lampą błyskową ;)

Fotka zrobiona na szybko gdyż nie umiem za bardzo robić zdjęć... widać tu że oko jest większe od drugiego, nie błyszczy się bo jest "suche" ponieważ Zuzia z powodu za bardzo wysuniętego oka nie może mrugać. Ma też czerwone plamy pod oczkiem jakby trochę krwi i ropę... http://imageshack.us/photo/my-images/198/p30121120030001.jpg/

Edytowane przez Anuluj...XD
Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, na zdjęciu nic nie widać.

Może jednak uda Ci się pożyczyć pieniądze od rodziców i pójść do weta ?

Skoro mała nie może mrugać to już raczej coś znaczy.

Możesz jej na razie próbować przemywać świetlikiem ale moim zdaniem powinien obejrzeć ją ktoś kto się na tym zna, czyli weterynarz ;)

A rumiankiem nie należy przemywać, bo rumianek wysusza oczka.

A o klatkę można zapytać na pw, według mnie klatka nie ma nic do oka. ;)

Edytowane przez Paryzanka
Odnośnik do odpowiedzi

Tylko skoro oko chomika jakby wypada to nie wiem czy sam świetlik załatwi całą sprawę. Przecież może mu jakiś guz wewnątrz rosnąć czy coś. Jedynym i najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u weterynarza, świetlik tylko żeby jakoś wspomagać to oko, skoro chomik nawet nie może mrugnąć.

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to pewnie wypadnięcie gałki ocznej co dosyć często zdarza się u chomików. Oczywiście proszę nie myśleć ze takie "wypadnięte" oko turla się po podłodze :) Jak najszybciej do weta, może oko uda się jeszcze uratować. Jeśli weterynarz stwierdzi że oko uległo zbyt dużemu uszkodzeniu, po prostu umieści je w prawidłowym miejscu w gałce ocznej i zaszyje powiekę - chomik już na zawsze będzie ślepy na jedno oko.

Edytowane przez Krecik
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

4 dni temu maluch miał zaklejone oczy, rozkleiliśmy i niby było wszystko oki... 2 dni temu oczy się powiększyły... pojechaliśmy do weta przypisał oxycort a, w dniu dzisiejszym wygląda to tragicznie chomik jest mało ruchliwy przestał jeść pojechaliśmy do weta i tym razem przepisał nam kropelki Gentamicin WZF 0,3% ale jak dla mnie oczy te się coraz bardziej powiększają.

Miał ktoś taki przypadek? Co robić? Bo jak dla mnie to te leki nie pomagają

Zdjęcia drastyczne

oczy1.jpg

oczy2z.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjka mojej siostry miała taki przypadek tyle, że z jednym oczkiem. Oko powiększało się, zaczynało przybierać taką galaretowatą postać, pojawiła się ropa - ogólnie wyglądało bardzo źle, niczym u Ciebie. Wdawała się martwica - oko pod narkozą zostało usunięte. Moim zdaniem powinnaś zmienić weta. Jeśli to martwica, to gentamicin na nic.

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się kołacze jeszcze po głowie jeszcze nadczynność tarczycy i powiązana z nią choroba basedowa. Ni cholery nie wiem, czy ta choroba występuje też u gryzoni, w każdym bądź razie jej objawem u ludzi czy np. psów jest właśnie wytrzeszcz i nacieki na oczach.

Odnośnik do odpowiedzi

to oko nie jest galeretką twarde jest (przynajmniej na tyle jak robie patyczkiem do oczu).

podrik badania krwi się robi chomikom? wymuszać to na wecie?

kurcze u mnie nie ma zbytnio wetów... są lipni co pojęcie mają o psach i kotach

Odnośnik do odpowiedzi