Skocz do zawartości
kama

Mój chomik umiera...

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, no niestety, jak już tak leży to raczej nie da się pomóc.

A skąd jesteś? Wydaje mi się, ze chyba mieszkasz blisko mnie, bo Chojno jako tako jest blisko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Rawicza nie mam blisko :( mam 72km do Szczecin(Zach.Pom)

Teraz czekam aż przestanie oddychać. Wtedy będę mógł go zakopać pomiędzy kwiatami z czystym sumieniem.

~ Poruszył się. Zmienił miejsce. Jest jakaś szansa, nawet 1 na 10tys. że jeszcze uda mu się wywinąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa, myślałam, że gdzieś tutaj blisko mieszkasz. Napisz, kiedy juz maluch przestanie się męczyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~ Poruszył się. Zmienił miejsce. Jest jakaś szansa, nawet 1 na 10tys. że jeszcze uda mu się wywinąć?

___

Zaczął pić wodę :)

___

Nie żyje :beczy:

________

używamy opcji "edycja" !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdy to czytałam aż się rozkleiłam :beczy: naprawdę, brardzo ci współczuję :beczy: :beczy:

mam nadzieję, że dasz dobry dom innego chomiczkowi, trzymaj sie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. :beczy: Żałuje że tamten chomik zginął ale teraz zbiore 200zl na nowe wyposażenie i na nowego chomika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi, że nie byliśmy w stanie pomóc. [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem zobaczyłem jak mój chomik leży obok domku (myślałem że zdechł jednak żyje najprawdopodobniej z trudem oddycha) na jednym boku czasem się rusza ma zamknięte oczko a jedno ma (nie wiem jak to napisać) kompletnie suche i twarde leżał na nim porusza się jak go dotykam czasem otwiera pyszczek, ale tak to ciągle leży już od wczoraj i jest trochę wychudzony (

Co mu może dolegać?? (niestety do weterynarza mam daleko ponad 20km :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej daj mu coś pod pyszczek do jedzenia(gotowca), a jeśli sie ruszyć nie może daj mu tez pod pyszczek poidełko, niech sie naje, jeśli mu sie polepszy bedzie ok, a tak to radze jechac do weta... ile twoj chomiczek już ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, żeby delikatnie oglądnąć chomika czy ma jakies rany, może to też być złamanie. Ale tego chyb nie wykryjesz.... Jeśli twój chomik ma około 1,5 - 2....3 lat to może już umierać ze starości.. Zależy jaka rasa... Niektóre umierają już po roku.. Pomyśl czy twój chomik miał duzo stresów.. Czy budziłas go jak spał czy brałas na rence jak on nie chciał. Może to być też ze stresu... W każdym razie mów do niego spokojnie żeby sie uspokoił.. Nie wpuszczaj wielu osób do pokoju w którym się znajduje. Pamiętaj aby miał odpowiednią temperature.. I obok pyszczka wodę, troche karmy. Karmę najlepiej z witaminami, może ma niedobór czegoś? Może białka? Czytałam, ze niektóre chomiki umierają, gdy nie mają wystarczającej ilości witamin i budulcowego białka. Niektórym chomciaKOM to białko nie jest tak bardzo potrzebne, ale każdy chomik jest inny.. Także opiekuj się nim najlepiej jak umiesz.. Może on już umiera.. Ale postaraj się zrobić wszystko, aby ten chomik dalej żył. A jeśli dużo nie możesz to chociaż się staraj... Pozdrowienia i szybkiego powrotu do zdrowia dla twojego chomika...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 rok i 3 miesiące już go nie ma jednak byliśmy u weterynarza skończyliśmy jego męki (z jedzeniem by nic nie dało bo on jakby spał :() ( a to oko mu zesztywniało )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

współczuję strasznie :beczy: jak czytam takie historie ,boję się pomyśleć o moich chomciusiach...jak rozstać się z tak cudownymi kruszynkami? wiem,że Ci ciężko,ale postaraj się o nowego przyjaciela :ok: razem będzie Wam raźniej :))

Pozdrawiam. [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok i 3 miesiące to nie dużo... Dla Niego [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik dzisiaj nie mógł otworzyć oczek no to krople mu wpuściłam gentamicyn no i mam pytanie po ilu dniach bedzie widac jakies skutki (polepszenie) tak po 2 krople dziennie ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krople dość szybko działają i jeśli było to początkowe stadium to pewnie dzisiaj albo jutro będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Może poprostu miał sklejone, mój też tak miał. Nic nie dawałam i poprostu po kilku minutach było dobrze... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi