Skocz do zawartości

Wylizywanie sierści, zmiana koloru skóry

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauwazylem, że mój chomik liże się intensywnie na grzbiecie, cała sierść była mokra. Zauważyłem w tym miejscu zmianę skórna, ale nie jest to strupek, czy guz. Chyba że coś dopiero się robi. Nie zauważyłem pasożytów. Niemniej sierść naokoło tego miejsca się przerzedziła a sama zmiana zmieniła kolor na szarawy. Chomik nie zachowuje się inaczej, je normalnie, nie zmieniałem mu też ostatnio pokarmu. Jest to syryjczyk, samiec, ma rok. Spotkaliście się z czyms takim? 

IMG_20210120_232051.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Futerko się przezedzilo czy moze drapal się tam i sam je wurwal? Niektórych pasożytów nie widac golym okiem. Ja nie mogę Ci powiedzieć co to, ale jeśli ty też nie wiesz co to to warto iść do wereynarz. My nie jesteśmy w stanie zdiagnozować czegoś na podstawie zdjęcia, lecz fajnie że nie zostawiles tego samego sobie i ze napisałeś. 

Mam nadzieję że nie jest to nowotwór.

Odnośnik do odpowiedzi

Koleżanki wyżej napisały już, że konieczna będzie wizyta w weterynarza. Ja od siebie dodam tylko tyle, żeby przy obecnych temperaturach nie zapomnieć o włożeniu termofora/heatpacka/butelki z ciepłą wodą do transportera, żeby chomik się nie wyziębił w trakcie drogi. 

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Dahiwoj napisał:

Dziękuję Wam bardzo. Do weta się oczywiście wybieram, nie zostawię tak tego. A z termoforkiem fajny pomysł, dzięki. 

Tylko żeby termofor nie zajmował całego transportera żeby chomik mógł wybrać czy chce być w ciepłym czy nie. 

Odnośnik do odpowiedzi