Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zauważyłam, że mój chomik pije coraz mniej wody, nie wiem czy jest to spowodowane tym że chomik nie mógłby wystarczająco się nachylić bo stan wody w miseczce jest za niski.

Myślałam nad przeniesieniem wody do kieliszka, ale kieliszki w domu mam tylko takie z kolorową poświatą u dołu.Myślicie, że lepiej, gdybym przelała wodę do kieliszka, czy coś może się stać chomikowi?

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wysoka jest miseczka w której obecnie dajesz chomikowi wodę? Z zasady zwierzak nie powinien mieć problemu z piciem, jeśli naczynko nie jest bardzo wysokie. Kolorowa poświata w kieliszku na pewno nie będzie przeszkadzać chomikowi w piciu, ale czy kieliszek nie będzie jeszcze wyższy? Ogólnie znacznie łatwiej byłoby spekulować, gdybyś podała wymiary obydwu naczynek.
Możesz tez szukać powodu w diecie zwierzaka. Karmisz go świeżymi owocami/warzywami? Chomiki nie potrzebują dużej ilości wody do funkcjonowania i często zdarza się, że starczy im ta dostarczana z mokrym pokarmem. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Alaala napisał:

Takie miseczki ma dużo osób i słyszałam że się u nich sprawdzają. kieliszek może chomik łatwo przewrócić.

Opcja z kieliszkiem faktycznie odpada. Co do miseczki mam mieszane uczucia. Jest duża, a w połączeniu z małym zapotrzebowaniem chomików względem picia trudno byłoby zaobserwować w niej znaczny spadek stanu wody. Zresztą dla mnie bardziej niepokojącym sygnałem byłoby to, że chomik faktycznie wypija to, co mu nalałaś do tak dużej miski. Ja dla myszy i chomika używam takich maluchów: http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-miska-ceramiczna-mini-5461
W przypadku myszy musze dolewać wody dwa razy dziennie, ale chomik bez problemu wytrzymuje całą dobę na jednym napełnieniu. Nie wypija nawet całości, a najczęściej zostawia połowę. I nie jest to kwestia tego, że nie sięga do wody - raz zdarzyło mi się krzywo postawić miskę, większość wody się wylała przez noc a ja z rana zobaczyłam, jak zwierzak bez problemu dopija resztki z dna. Myślę, że dużym plusem mniejszych misek jest właśnie to, że łatwo jest obserwować ile pije zwierzak. No i mamy pewność, że miska jest za mała, żeby chomik się w niej skąpał. Mój gdyby zobaczył drugą taką samą miskę jak na jedzenie pewnie bez namysłu wskoczyłby do środka w poszukiwaniu smakołyków i zarył kuprem w wodę ;)

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Dunno napisał:

Opcja z kieliszkiem faktycznie odpada. Co do miseczki mam mieszane uczucia. Jest duża, a w połączeniu z małym zapotrzebowaniem chomików względem picia trudno byłoby zaobserwować w niej znaczny spadek stanu wody. Zresztą dla mnie bardziej niepokojącym sygnałem byłoby to, że chomik faktycznie wypija to, co mu nalałaś do tak dużej miski. Ja dla myszy i chomika używam takich maluchów: http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-miska-ceramiczna-mini-5461
W przypadku myszy musze dolewać wody dwa razy dziennie, ale chomik bez problemu wytrzymuje całą dobę na jednym napełnieniu. Nie wypija nawet całości, a najczęściej zostawia połowę. I nie jest to kwestia tego, że nie sięga do wody - raz zdarzyło mi się krzywo postawić miskę, większość wody się wylała przez noc a ja z rana zobaczyłam, jak zwierzak bez problemu dopija resztki z dna. Myślę, że dużym plusem mniejszych misek jest właśnie to, że łatwo jest obserwować ile pije zwierzak. No i mamy pewność, że miska jest za mała, żeby chomik się w niej skąpał. Mój gdyby zobaczył drugą taką samą miskę jak na jedzenie pewnie bez namysłu wskoczyłby do środka w poszukiwaniu smakołyków i zarył kuprem w wodę ;)

Racja, może faktycznie za bardzo mu "matkuję" :D. Daję mu raz na jakiś czas świeżynki, oczywiście nie codziennie.Teraz się porządnie nad tym zastanowiłam - i faktycznie, gdyby pochłaniał jedną taką miskę (taką, jaką posiadam obecnie) to rzeczywiście byłoby warte zastanowienia.Dziękuję < 3

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...