Skocz do zawartości

Roznoszenie piasku po całej klatce

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy w klatkach waszych chomików też wszędzie jest piasek ? Mój chomik w małej kuwecie w klatce ma piasek i potrawi się tam załatwiać wszystko było by super gdyby nie to że ten piasek jest wszędzie. Jest on na domku w wodzie i w kołowrotku. A jak wymieniam mu ściułke to widzę go pełno na dnie klatki. Nie chcę zabierać mu tego piasku ale też nie chcę żeby chomik go wszędzie roznosił. Wieczorem jest dużo piasku a rano tylko resztka. Czy wasze chomiki też tak roznoszą piasek na łapkach? Co zrobić żeby ten piasek się tak nie roznosił ?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem w stanie powiedzieć czy to normalne bo to od chomika chyba zależy, mój nie roznosi tego aż tak i ja np. nie znajduję piasku koło domku czy coś, mój chomiczek po prostu kopie sobie i załatwia się w jej kuwecie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Może warto pomyśleć o większym pojemniku na piasek? Ja swojemu roborkowi robię pustynię na 1/3 klatki, wykładam na niej kilka kryjówek , rozsypuję smakołyki i chomik harcuje :) Wcześniej, kiedy wysypywałam piach w małej kuwecie z trixie, też zdarzało mu się roznosić go po klatce, zwłaszcza w okolicach domku. Teraz nie ma już z tym problemu.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

6cm na pewno starczy. Jeśli masz taką możliwość, możesz faktycznie zrobić jakiś drewniany podest.
Ja (kiedy jeszcze sypałam chomikowi piasek do pudełka, które też było dość wysokie) zwyczajnie wkopywałam pudełko w trociny, żeby chomik bez problemu mógł wejść do środka. Z wyjściem nie miał też problemu, bo w środku stał drewniany domek po którym mógł spokojnie przejść na trociny. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi