Skocz do zawartości

Czy to normale żeby chomikowi z łapek zchodziło futerko?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytam się teraz w imieniu przyjaciółki, która ma chomika dżunglaskiego i opowiadała mi że jej chomiczek pstatnio zaczoł tracić futerko koło łapek i przestawało i tak już jest 2 raz teraz i znowu przestaje. Zastanawiamy się czy to nie ze starości bo ma już 3 lata, ale chyba tak nie powinno być. Mówiła że jej łapki wyglądają jakby miała skarpetki albo take śmieszne buty. pomożecie? chciałabym jej jakoś pomóc wię pytam się was aby się dowiedzieć co ma robić.

Odnośnik do odpowiedzi

Moja przyjaciółka wysyłała zdjęcia i konsultowała się z wetem ale on kazał poczekać jakieś kilka dni i zobaczyć co się dzieje, konsultowała się z wetem kila razy ale dalej nic nie wiadomo bo narazie ten weterynaż jest na kwarantannie

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.11.2020 o 14:05, antix201 napisał:

nigdy nie zmieniała ściółi, ani firmy, ani tej ściółki z tej firmy

Tak troche dziwnie i nie zrozumiale to napisałaś wcześniej. Ale wiem o co ci już chodzi i  jak tak to jest ok. A z jakie firmy ta ściułka? 

Edytowane przez Alaala
Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że w takiej sytuacji (kiedy podejrzewacie, że ściółka jest problemem) warto jest zwyczajnie zmienić podłoże. Chomik może posiedzieć jakiś czas na chorobówce i wtedy same zobaczycie, czy ta zmiana cokolwiek dała. Oczywiście najlepiej i tak byłoby nadal starać się o diagnozę u weta. 
Poprzez chorobówka mam na myśli zupełnie neutralne, bezzapachowe, niepylące podłoże typu lignina. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi