Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pięciu dni mamy nowego chomika dżungarskiego, jednak na razie przebywa w miejscu, które nie spełnia minimalnych wymogów (ale blisko mu do tego). Chomik jest płochliwy, ale nie agresywny, wychodzi dopiero jak wszystko się uciszy i zgaśnie. Je z ręki, ale po chwili chowa się w domku. Na rękę nie wchodzi. We wcześniejszym miejscu przebywał na trocinach, w tej chwili jest na ściółce celulozowej carefresh, która jest niezbyt fajna do kopania i myślę że go to unieszczęśliwia, chociaż większość nocy i tak pedałuje w kołowrotku (o odpowiednich wymiarach). Pojawiła się możliwość przeprowadzenia go do drewnianego terrarium po żółwiu, wym. 90dł, 50szer, 30wys. Pytanie czy można to zrobić już teraz zanim chomik się oswoił z nowym miejscem (chyba że to już nastąpiło)? Czy jakby dostał fajne warunki to stałby się bardziej otwarty? Wiem że to trochę naiwne pytanie, ale dawno już nie oswajałam chomika (poprzedni wszedł nam na ręce po otwarciu klatki i wychodził się pobawić kilka razy dziennie).

Odnośnik do odpowiedzi

Carefresh generalnie nie jest polecany i o wiele lepsze byłyby właśnie odpylone trociny. Co do samego pytania, to myślę, że skoro chomik jest dopiero u was kilka dni to jeszcze raczej się nie przyzwyczaił, więc można go przełożyć do tego terrarium o lepszych wymiarach. Radzę jednak poczekać też na inne odpowiedzi. Co do tego, że chomik jest płochliwy to normalne. Myślę, że z czasem powinno mu to przejść. Zmiana warunków może pomóc, ale nie musi. Na pewno nie pogorszy to sytuacji.

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...