Skocz do zawartości

Chomiczka traci sierść i krwawi z nosa

Rekomendowane odpowiedzi

10 dni temu postanowiłam "ocalić" 2 chomiki dżungarskie, samca i samice. Były w jednej klatce, mają 6 miesięcy. Od razu je oddzieliłam od siebie do dwóch klatek. Już na początku zauważyłam, że samiczka nie ma trochę futra na nosie i widać było trochę krwi. Pomyślałam, że to samiec ją pogryzł, bo nie chciała współżyc. Po tygodniu nic się nie poprawiło, co więcej, ilość futra na nosie nadal się zmniejsza. Ktoś wie dlaczego? Samiczka najprawdopodobniej jest w ciąży, daje jej owoce co 2 dni (jabłka, banany, winogrona) i codziennie warzywka (pomidor, ogórek i czasami marchewkę). Póki co białko dostała 2 razy - kawałek jajka. Myślicie, że to kwestia niedoboru witamin jeszcze za nim się nią zaopiekowalam? Mieszkam w Hiszpanii i nie mogę iść teraz do weterynarza z powodu wirusa... 

Ahh.. I często się drapie. Jest bardzo sympatyczna, lubi spędzać ze mną czas i nie chcę, żeby się jej pogorszyło lub co gorsza, żeby zdechła. 

Pierwsze dwa zdjęcia zrobiłam dzisiaj, ostatnie (z marchewka) 5 dni temu. Widać, że się pogorszyło..

Dziękuję z góry za pomoc. 0e77eb6ea1e10aafb8b317c44b888438.jpg

cdf78e2b4e246f01189a90ce98591bcb.jpg
0c11d242f26ffae8361aa291ec89fd2b.jpg

Odnośnik do odpowiedzi