Skocz do zawartości
Gość Biśka

Nie wiem co mu jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest Mietkowi ! Przed chwilą mu wymieniłam, nasypałam mu jedzenia, i nie szedł jak zwykle do miski. Wzięłam go i jak chodził to mu się takie wgłębienia robią jak chodzi, nie wiem co mu jest, siedzi w miejscu. pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy możesz precyzyjniej napisać o co Ci chodzi?

Czytam to co napisałaś i nie mogę z treści tego postu nic wywnioskować ... Strasznie się zaplątałaś.O jakie wgłębienia Ci chodzi?

Proszę pisać bardziej zrozumiale. Będzie to lepiej i dla Ciebie i dla nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo jak chodzi to robią mu się okropne doły, zaznaczyłam mniej/więcej na obrazku ;

http://i35.tinypic.com/288ca9s.jpg

Siedział w miejscu, na razie poszedł do domku...

edit;

Przed chwilką Mietek pił z poidła, wszedł do domku... Nie widziałam wgłębień, zobaczę w nocy, czy będzie biegał... Oby się pozbierał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... Możliwe, że to są jakieś mięśnie, czy coś, co tam się znajduje, i w takiej pozycji mu się to przemieszcza. :) Chociaż do końca nie jestem pewna... mam pytanie w związku z tym; czy Twój chomik jest jakiś osowiały, ma posklejaną sierść itp. ? Ma odmiennie zachowanie niż zazwyczaj ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... Możliwe, że to są jakieś mięśnie, czy coś, co tam się znajduje, i w takiej pozycji mu się to przemieszcza. :) Chociaż do końca nie jestem pewna... mam pytanie w związku z tym; czy Twój chomik jest jakiś osowiały, ma posklejaną sierść itp. ? Ma odmiennie zachowanie niż zazwyczaj ?

Był osowiały. Miał przez dwa dni zamknięte oczka, potem jedno, teraz już oba otwarte.

Ale już dojdzie do siebie, tak myślę, bo już całkiem inny jest. Biegał wczoraj po kołowrotku troszkę.

A podejrzewałaś jakąś chorobę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może te "wgłębienia" są zwyczajnie uwidocznione przez trochę bardziej wystające kostki? A te z kolei bardziej wystają, bo chomiczek schudł? Jeśli masz wagę kuchenną to sprawdzaj codziennie jego wagę. Zobacz jakie są wahania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A podejrzewałaś jakąś chorobę?

Nie, nie podejrzewałam choroby, bo nawet nie wiem, jaka by to mogła być... ;) Ale skoor już jest ok, to się cieszę. I jak radzi kaskas - sprawdzaj wagę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie powinno mieć miejsca. Jeśli chomikowi zaczyna wychodzić sierść to jest prawdopodobieństwo, że ma jakiegoś pasożyta skóry. A już zwłaszcza, jeśli na skórze pojawiają się takie gołe placki skóry bez sierści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to jak zaobserwowałam, chomiki tracą sierść, ale nie widać tego p nich, tylko np. podczas wymieniania trocin na kuwecie mozna znaleźć kłaczki, w domku itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... takie kłaczki, to chyba normalne, chociaż ja u Żelka [*] tego nie zauważyłam :P A tak dodam nie do tematu; mój pies strasznie się leni... zawieje tylko troszkę przez okno, i multum ogromnych kłębów włosów się turla po podłodze. Można chyba by nawet nie wyłączać odkurzacza. xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie było u Miecia kłaczków wychodzących. No jak zaobserwuję braki na skórze, to spróbuję skonsultować się z wetem.

No chyba, że znalibyście inne wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zauważyłem że na brzuchu, mój chomik ma zaczerwienienie chyba ze strupkiem na środku (nie jestem pewien). Co mam robić? Czekać czy mu przejdzie czy iść szybko do weterynarza. Tutaj zdjęcie: http://img227.imageshack.us/my.php?image=img011yv7.jpg

Pomóżcie jak najszybciej prosze, nie wiem co robić. Chomik zachowuje sie raczej normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, zdjęcie albo mi się dziwnie załadowało albo jest takie dziwne :P

W kazdym bądź razie to zaczerwienienie rzuca się w oczy i nie wygląda niezaciekawie. A z tego leci krew czy już jest strupek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjątko mało ostrawe, ale zaczerwienienie widoczne. ja wybrała bym się z tym do weta. Wygląda to niepokojąco. Nie ma co czekać gaj do weta!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdaje mi się że jest strupek bo przeszukałem klatke i nie ma nigdzie (w domku też nie) śladów krwi. Sam nie mogłem go tam dotknąć bo chomik jeszcze sie wyrywa jak jest w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tak niewyraźnym zdjęciu trudno jednoznacznie powiedzieć co to jest, dlatego ja proponuję konsultacje weterynaryjną, albo zamieszczenie wyraźniejszego zdjęcia. Jak na razie mogę powiedzieć tyle, ze po kolorach sądząc, to nie wygląda to na strupa, a raczej na jakąś chorobę skóry.

A na przyszłość proszę o taką nazwę tematu, która będzie wskazywała na chorobę, lub jej objawy, a nie nic nie mówiący wyraz "pomocy". Jak ktoś zakłada temat, to oczywiste jest że potrzebuje pomocy, a nazywając precyzyjnie temat pomagamy innym, z podobnymi problemami, w szukaniu pomocy przy ewentualnych problemach z chomikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznijmy od tego: Jaki to chomik?

Jeśli można, to prosimy zdjęcie lepszej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjecie nie wyrażne,m ale mam wrazemnie, jak by sie rTwój chomik skaleczył, idz do weta, może da jaka ś maść, czy coś.To syryjek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi