Skocz do zawartości
Gość Biśka

Nie wiem co mu jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

no od czasu do czasu ;( i ja nie wiem co to moze byc a tak sie o niego martwie ;( drapie sie w okolicach głowy i na głowie.. czasami jak go trzymam to skóra tez mnie swędzi..

-- Aktualizacja postu --

i jest troche mokry na głowie i plecach ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarza się, że chom utłuści główkę. Drapanie to nie zawsze niepokojący objaw. Chomik może mieć alergię.

Jak długo chomik się drapie? Robi to nerwowo? Zauważyłaś na skórze jakieś zaczerwienienie, robaki? Oczy w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież chomik biegając w kołowrotku właśnie ociera się pleckami. Potem mógł się umyć i w ten sposób otłuścił sobie główkę. Czekam na info cd drapania chomika, oby to była chwilowa dolegliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

było troche oleju na kołowrotku ale on nie biegał po nim.. cały czas spi i drapał się ale nie ma znaków konkretnych na skórze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

proponuję zmianę ściółki (jaką teraz ma? jaki rodzaj, firma?) i jutro spytaj weta (przez telefon) co to mogło być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

oczy są raczej okey . i nie są to takie nerwowe ruch tylko jak był w domku to połozył sie na plecach i ocierał się . i się tak mył dokładnie,

-- Aktualizacja postu --

a na trocinach nie ma zadnej ulotki ani coś w tym rodzaju ;/ a co do weterynarza.. daj spokoj! w Blachownii jest jeden weterynarz i jak pojechałam do niego z chorą świnką to zrobił wielkie gały na mnie i się pytał co to za gryzoń i szukał po encyklopediach jak się robi koło takiego gryzonia ;|

-- Aktualizacja postu --

DRAPIE SIĘ PO BRZUSZKU TEŻ.. I KOŁO UCHA..

-- Aktualizacja postu --

DRAPIE SIĘ PO BRZUSZKU TEŻ.. I KOŁO UCHA..

-- Aktualizacja postu --

już jest chyba okey.. rano kręcił się na kołowrotku i był tak mniej mokry.. i teraz tez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak z Twoim chomem? Polepszyło/pogorszyło się, czy może jest tak samo?

Nie ma żadnych braków w futrze?

Może to jakieś grzybicze zapalenie skóry, z tym, że do tego nie pasuje mokra główka i plecki...

Daleko masz jakieś miasto oprócz Blachownii? Może udaj się do innego weterynarza.

może nie znam się super na chomikach, ale starałam się pomóc

:mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

już lepiej :) ale futerko w tych miejscach jest troszkę inne niż na innej części ciała.. ale chyba jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pozlepiane na pleckach, to chyba jednak od kołowrotka. Przetrzyj chomika chusteczką ligninową albo papierowym ręcznikiem. Sam plecków sobie nie wymyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobrze ;) . Ja posmarowałam raz chomikowi kołowrotek olejem a na drugi dzień zobaczyłam a on był caały mokry.Też myślałam że to jakaś choroba ale się wysuszył ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą właściwie zapisałam się na tę stronę. Mam problem. Mam chomika syryjskiego, Punię. Dzisiaj cały dzień leżała. Przed chwilą zaczęła się trząść i telepać. Potem już nie mogła chodzić bo się ciągle przewracała... Teraz się zakopała i śpi ale ja nie wiem co robić! Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy masz chomika? Ile już ma? Jak się zachowywała wcześniej? Od jak dawna są te objawy?

Z chomikiem trzeba lecieć do weta. Ale za dobrze to to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam go od ok 1,5 roku. Ostatnio całe dnie przesypiała. Sama do weta nie mam jak lecieć więc dzwonie gdzieś za godzine...

-- Aktualizacja postu --

Punia czuje się lepiej:)) Przespała się a teraz na wet sięga po smakołyki! :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek nie jest już najmłodszy, więc trudno mu się dziwić. Jeśli masz możliwość telefonicznej konsultacji z weterynarzem, to zadzwoń, i może dowiesz się co to mogło być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka lat temu miałam dżungarke . Zdechła ona w wieku dwóch lat.

Z jakiego powodu to dokładne nie wiadomo.

Na głowie wyrosła jej dziwna rana, jakby się walneła ale to nie było to bo wcześniej zamiast tej rany dziwna kulka była na jej główce. Poszłam z nią do weterynarza powiedział że prawdopodobnie się uderzyła jednak tłumaczyłam mu że napewno nie ponieważ ma niską klatke(terrarium). No trudno, przepisał jej maśc . Smarowałam tak jak kazał jednak strup który ciągle się robił odpadał i krwawił ;( . Nie wiedziałam co miałam robic dalej w końcu chomik zdechł :( . Drugiemu zaczyna się chyba robic to samo ale nie jestem pewna. Na głowie na dziwną kulke chyba go to boli bo próbowałam zrobic zdięcie żeby tu wstawic ale bardzo nerwowy był więc nie mogłam.

Miał ktoś może podobny przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie miałam takiego problemu ale jak masz jakiegoś innego weterynarza gdzieś blisko to może do innego idź.Tamten może się tak bardzo nie znał i dał ci to.

Więc możesz spróbować u innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to był ropień?

"Wrzód tworzy się, kiedy w miejscu ugryzienia, zadrapania lub rany powstaje infekcja bakteryjna i pod skórą wytwarza się ognisko ropne. Ugryzienia lub zadrapania u chomika pozostają często niezauważone przez opiekuna. Niekiedy trudno jest rozróżnić wrzód od nowotworu, ale jeżeli zadrapanie lub ugryzienie jest widoczne, to jest to na pewno wrzód."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stawiam właśnie na ropień. Mógłby to być jeszcze nowotwór, ale to mniej prawdopodobne.... :/

Proszę o więcej informacji:

Czy chomiki są ze sobą spokrewnione?

Ile lat ma Twój chomik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale skoro strup odpadał i krwawił to raczej nie nowotwór.

"Niektóre wrzody pękają zanim zostaną leczone. Grozi to infekcją powodującą śmierć chomika."

A 2 lata jak na dżungarka to dość sędziwy wiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi