Skocz do zawartości
Gość Biśka

Nie wiem co mu jest?

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu kupiłam sobie nowego chomika syryjskiego długowłosego (samice) nie wiem dokladnie ile ma lat miesiecy ale sadze ze jest raczej mlody . Dzisiaj zauważyłam ze na plecach chomika jest wyraźna rana i na włosach ma trochę zeschniętej krwi . Chomiczek nie ma apetytu , jak je to tylko trochę ,nie daje się pogłaskać i czasem kicha . Nie wiem co mam robić i czy to choroba czy to tylko tymczasowe. Pomóżcie . ;(;(;( :beczy:

i zapomnialam dopisać że cały czas sie drapie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to wygląda na alergię na coś np. w pokarmie czy ściółce. Postaraj się o bardziej "sterylne" otoczenie. Na przykład póki co zamiast wiórek daj chomikowi ligninę, a zamiast mieszanki pokarmowej na początek same ziarna, i sprawdzaj czy się nic nie zmienia.

Ranę możesz przemyć chłodnym naparem z rumianku bo ma właściwości przeciwzapalne.

Jeśli pomimo oczyszczenia otoczenia zwierzaka za jakieś 2-3 dni nic się nie zmieni, to trzeba będzie udać się do weta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli się drapie, i ma ranę(gdzie ona jest?) to trochę jak by mia ła świerzbowca, ale byc może to uczulenie na np na jakies pyły.Ta ranę mogła sobie wydrapać bo jaswędziało , świerz głownie atakuje uszy i pysk, okolice glówki,ale może to być przyczyną jakiegoś ostrego miejsca w klatce, obejrzyj ją dokładnie(klatke, chomika swojas droga też), a ta rana, nie była przypadkiem zanim wzięłaś chomcia ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik był raczej aktywny nocką. A teraz od 2 dni tylko śpi no i jak go obudzę to coś może zje nie wiem czy go czasem brzuch nie boli bo jak w zoologicznym jadł tylko suche a w domu od razu warzywa owoce to go mogło zmulić nie wiem co mu może byc?

PS.DO WETERYNARZA NIE IDĘ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz u niego zauwazylam że mial taki śluź ale tylko raz i potem juz nie mial;/

Naraźie daje mu tylko suchy pokarm takto jak go obudze to normalnie sie zachowywuje tak jak zawsze ale z tym że śpi..;/ i za bardzo apetytu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdo podobne że go brzuch boli , a ze spaniem to się nie martw , mój też tak czasami ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm.. mam taką nadzieję że to tylko brzuch może mu niedługo przejdzie...

obudzę go o jakiejś 21-22 żeby coś tam zjadł bo jak go nie obudzę to będzie spać do rana i z rana do wieczora itd xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a skąd wiesz że on w nocy śpi??? pilnujesz go....? chomika nie musi być słychać w nocy. one są cichutkie. chyba że obgryzają pręty:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czemu ten PS. w pierwszym poście?

Biorąc do domu chomika i każde inne zwierze trzeba wziąć pod uwagę ewentualność wizyty u weterynarza, czasem to konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę biegać z chomikiem do weterynarzy bo się na nich nie znają !! ;/. Oni tylko usypiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby tylko usypiali, to ten zawód by nie istniał a każde zwierze, które by było chore nie miałoby szansy na przeżycie.

Chomika zostaw na suchym i spróbuj dotknąć jego brzuszek - gdy będzie go balał to będzie się starał, byś nie mogła go dotknąć lub stanie się wobec ciebie trochę agresywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz wiem co mu jest ma infekcje oka;/ i chyba dlugo nie pozyje przemywam mu oczy gentacaminem czy jak to tam jest i narazie lipa

-- Aktualizacja postu --

Juz wiem co mu jest ma infekcje oka;/ i chyba dlugo nie pozyje przemywam mu oczy gentacaminem czy jak to tam jest i narazie lipa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byłaś u weterynarza?

W pierwszym poście nic nie mówiłaś o problemach z okiem, więc się zdziwiłam skąd ta pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego do weterynarza nie idziesz? Po to są aby leczyć zwierzęta.

"i chyba dlugo nie pozyje" więcej optymizmu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od piątku mam chomika. Czyli dzisiaj jest czwarty dzień u mnie.

Moim chomikiem zaczęło rzucać, tak jakby miał czkawkę albo padaczkę. Wygląda normalnie, nie ma zmierzwionego futerka, po prostu podskakuje tak jakoś sapiąc. Podskakuje przede wszystkim, gdy je. Co się z nią dzieje? :boisie: Bardzo proszę o jakąś radę, czy to choroba, czy to coś poważnego i czy powinnam z nią iść do weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może kicha gdy pył z pokarmu dostaje mu sie do noska? Masz bardziej stały pokarm czy mogą sie tam zdarzyc jakieś pyłki itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałam gdzieś, że niektóre chomiki tak sie denerwują...Lecz jeśli sapie to chyba jest chory < tak myślę > Zabierz chomcia do weterynarza i podaj mu u niego jedzenie jak bd skakał to wet dokładnie ci powie co mu jest. Moze jest uczulony na ten pokarm który masZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

We wrześniu 2008 roku kupiłyśmy sobie z koleżankami chomiczka dżungarskiego. Dziś Tiki jest u jednej z moich koleżanek, która ma królika - chomik bardzo agresywnie zachowóje sie wobec królika ale to chyba nie ważne... W każdym razie od jakiegoś czasu nie wiem dokładnie ale około 3 tyg:( Tiki dziwnie się zachowuje. Z tego co wiem chomik najpierw stał się osowiały i powolny, potem 'wysiadły' mu tylnie łapki podobno są zapuchnięte i wykręcone (nie uzywa ich). Chomcio cały dzień leży na plecach w kąciku i drży:( Nie chce jeść i pić, koleżanka daje mu picie ze strzykawki. Wiecie może co mu dolega?? Koleżanka mówi że weterynarz nic mu nie pomoże ale ja twierdze że powinna go tam zabrać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi