Skocz do zawartości
Gość Biśka

Nie wiem co mu jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Biśka

Witam (znowu mnie długo nie było), ale mam kłopot z moim chomiczkiem. Niegdyś miał wydarte futerko i znalazłam wystający drut w klatce i naprawiłam tak, żeby sie chomuś nie ocierał o niego... "dziura" zaczęła się zarastać... Ale teraz znowu to zauważyłam, przestudiowałam klatkę i niby wszystko ok. Niedawno uciekł z klatki, ale chyba jest z nim ok.

Moja siostra marudzi, że to z samotności on sobie jakoś wyrywa... czy to możliwe?? Dzięki i proszę o szybką odpowiedź - co to może być??

Papa :???:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeliu to syryjski to chyba nie. Ale jeżeli dżungarski to one lubią żyć w towarzystwie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

To jest syryjek, a na brak towarzystwa, to on raczej nie cierpi, bo każdy z mojej rodziny sie z nim bawi... pewnie siostra chciała się ze mnie ponabijać (od niedawna mam chłopaka :flirt: ), że niby nie mam czasu dla chomisia (ALE TO NIEPRAWDA :)). To nie wiecie co mu może być?? :( ja jeszcze przestudiuję z różnych źródeł i proszę Was o rady!!

Dzięki!!

:friends:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedy mój poprzedni chomiś miał taką "dziurę" w sierści okazało się, że ma pasożyty. Na pasożyty nie ma rady... oprócz weta i zastrzyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

więc jednym z przypuszczanych choróbsk są pasożyty... a jak się dostają takie pasożyty?? tego jestem ciekawa, przecież dbam o chomiczka...

A co ciekawe jest czasem mu ta "dziura" odrasta i znów się pojawia i to tylko na lewej nóżce... wcześniej miał w innych miejscach dziury, ale to było spowodowane czymś innym, a mianowicie wystającym drutem w klatce, o którego sie Florek niejednokrotnie przypadkowo ocierał się. Po usunięciu tego druta wyraźnie odżył, a dziury zarosły z wyjątkiem tej na nózce, która zarasta i się pojawia...

Chyba jednak jednym z najlepszych wyjść będzie pójście z nim do weta. A czy taki zwykły będzie się znał na takich małych stworzonkach?? czy to trzeba specjalisty??

Dzięki za odpisywanie i proszę o dalsze odpowiedzi

Mój Koffany Biedaczek. :???:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewna czy są to pasożyty. Czy Twój chomik miał złamaną nóżkę? Jeżeli są to pasożyty powodów jest wiele np. ściółka. W przypadku mojego chomika był to pies (ja nie oczywiście go nie posiadam). Wejdź na http://www.vetopedia.pl i tam poszukaj weterynarza z Twoich okolic, który przyjmie gryzonia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Nie, chomiś nie miał złamanej nóżki, ani nic z tych rzeczy... Dziękuję za okazaną troskę... Jeszcze poszukam w internecie (dzięki za stronkę) i uznałyśmy z siostrą, że jak znajdziemy czas, to pójdziemy z chomiczkiem do wetka, chociaż się zapytać co mu jest... ale to, co mnie dziwi jest tym, że Florek jest wesoły, wspina się, biega i z chęcią wskakuje na moje ręce domagając się pieszczot i zabawy :), a z tego co słyszałam, chomiki chore są markotne i nie chcą się bawić...

hmmm.

pozyjemy zobaczymy :mda:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Noł problem, jak to się mówi ;). A czy trzeba się rejestrować do wetka?, no bo wiecie ja to pierwszy raz i w ogóle... :/

Pozdrówka :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noł problem, jak to się mówi ;). A czy trzeba się rejestrować do wetka?, no bo wiecie ja to pierwszy raz i w ogóle... :/

Pozdrówka :*

Ja jak byłem dwa lata temu, to się nie rejestrowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedy poszłam po raz pierwszy do lecznicy, weterynarz założył mojemu dawnemu chomikowi kartę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porzadna lecznica, Adrianno.

Weterynarze zazwyczaj nie sporzadzaja kartotek- a w "klinikach" tak- latwiej wtedy sledzic stan zdrowia- to co sie podaje,i przepisac odpowiednie leki lub karme.

Do tego, dzieki temu, latwiej jest sie rowniez rejestrowac- bo od razu wiadomo, jeżeli to np nagly nawrot- ze nalezy przyjac pacjenta natychmiast- a czasem, przepisac tylko leki, bez koniecznosci stresowania zwierzaka wizyta.

A rejestracja do weterynarza jest potrzebna, szczegolnie u tych lepszych, zeby nie okazalo sie, ze gdy przyjedziemy, wet nie bedzie mogl nas przyjac.

W naglych wypadkach lepiej nawet zadzwonic i uprzedzic, ze wlasnie jest sie w drodze.

Biska- jeżeli i tak juz to planujesz od dluzszego czsu- umow sie najlepiej na wizyte- tak, by wet mogl poswiecic ci odpowiednio duzo czasu- sprawdzic stan chomika i doradzic ci rowniez w wypadku innych watpliwosci.

Czekamy na wiesci! Hejka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ...

od roku jest ze mna chomiczek dzungarski- Myszka:) od kilku dni obserwowalam zmiany w jej zachowaniu - spi wiecej niz zwykle i wydaje z siebie dziwne dzwieki dwojakiego rodzaju: cos w stylu cmoktania i popiskiwania(dzieje sie tak nawet, kiedy spi). poza tym u Myszki oczka normalne,nie kicha,nie ma kataru... nie umialam wiec dopasowac tego co sie z nia dzieje do zadnego rodzaju choroby opisanej w necie. poszlam wiec z nia dzis do weterynarza-stwierdził, że na skórze Myszka ma ślady jakby się mocno drapała- wymacal tez jakies zgrubienie pomiedzy brzuszkiem a szyja Myszki. stwierdzil jednak ze to powiekszony gruczol ze wzgledu na chorobe(zapalenie pluc?? alergia??) i przepisal antybiotyk na najblizsze 5 dni.jednak gdyby antybiotyk nie pomogl mam za 5 dni przyjsc na wizyte.

pytanie moje: slyszal ktos o czyms takim jak powiekszony gruczol u chomika podczas choroby?? czy powinnam biec do innego weterynarza zeby to sprawdzil?? boje sie ze to jakis nowotwor a chomicze choroby trzeba leczyc szybko- 5 dni to za duzo zeby czekac w niepewnosci...:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś gdy wróciłam ze szkoły deksio leżał w klatce !!

Jest bardzo dziwny. Nie może chodzić nie wiem co mam robic ma oczko opuchnięte. Jest młody ma 2 miesiące !!

Proszę pomóżcie mogę opisać bliżej objawy niestety wet ze szczecina nic nie chce mi poradzić (jakiś głupek) :cry:

Mój biedny chomik :cry: boje się ze inne chomiki z mojej hodowli mogą zachorować !! :cry:

Pomożcie !!

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może ma zaburzenie równowagi... ale oko? najlepiej idź do weta bo coś mi się wydaje że to może być coś poważnego. Możesz wywracać się przez to że nie widzi dobrze weź mu zrób okłady na to oko z herbatki mogą być ;) Nie martw się będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem dobrej myśli !! Jest lepiej nie tylko oczku mu okładałam trzymałam go przy termoforze a on biednie leżał i prosił by mu pomóc teraz śpi ale jedno co mnie niepokoi to coś z łapkami może spad z kąś ??

Wet nie chce mi nic poradzic mówi ze najlepiej uśpić !!

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widocznie spadł mi się nieźle potłukł ;(;( masz głupiego weta dużo wetów mówi że trzeba uśpić bo prawda jest taka że oni się nie znają na chomikach tylko na większych zwierzakach... podam przykład moja ciocia miała psa bernardyna który miał poważnego raka macicy wet mu nie dawał szans... pies chudł, przeszedł dużo operacji fakt cierpiał to niektórzy mówią że lepiej uśpić ale żyje i ma się dobrze!! już minął rok od choroby a on jest żwawy w ogóle śliczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to prawda. Weterynarzy nikt nie uczy o chomikach, jak chcą to sami. W szkołach uczą ich o wiekszych przypadkach. Należałoby się wybrać do innego lekarza. Jak pisała Aniela...... mógł upaść, z domku, pięterka, i przy okazaji skaleczyć sie w oko. Ale problem z łapkami możę być także przez kołowrotek za duży mogły mu powpadać nogi, za mały mógł się nie mieścić. Ale lepiej skonsultować się z lekarzem, który coś potrafi.

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x2... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey mam chomika od niedawna dostałam go na mikołajki i nie wiem co mu jest jak go dostałam to byl zwawy, gryzł mnie i innych, uciekał i chwał sie po kątach.A teraz jest osowiały i nie wiem co mu jest daje sie głaskać i nawet spi na lóżku.Robi dziwne rzeczy np. idzie i sie kładzie i zamyka oczy. pomóżcie mi bo ja nie wiem co mam zrobić.!! :cry:

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x4... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

błąd ortograficzny w temacie !! i za dużo wykrzykników, nie przesadzaj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłam pewną rzecz. Od kiedy tu przychodze..... zauważyłąm (bez urazy), że wszyscy choćby bez wiedzy mówią idź do weterynarza. A niby po co sie tu przychodzi, żeby się poradzić, a nie otrzymać wiadomośc żeby iść do weteynarza bo każdy w ostateczności pójdzie forum po pośrednik. Są jednak przypadki w których należy iść do weterynarza, ale ja mówie o bezsensownym mówieniu "idź do weta". Jest takie powiedzenie.. "jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej się nie oddzywaj".To nie dotyczy tylko Ciebie. A co do pytania to może być skutek przemęczenia. Albo choroby. Ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.( Przepraszam za pisanie innego tematu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie jest na nic chory, może jest jeszcze zestresowany,

nowym miejscem np. A jeżeli nadal się tak zachowuje, to

chyba jednak mu coś dolega. Bo to zachowanie, że idzie i nagle

staje i śpi nie jest dobrym oznakiem. I wtedy będziesz musiała

udać się do weta. Bo przypadków jkie dolegać mogą

Twojemu podopiecznemu może być dużo.

Napisz jak się czuję chomiś :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi