Skocz do zawartości
Norka

Jak to w końcu jest z tym piaskiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam na różnych stronach i słyszałam o pisaku już chyba wszystko od tego że najlepiej to pół klatki nim wysypać po to ze chomik dostęp do piasku do kąpieli powinien mieć raz w roku bo inaczej im się skóra podrażni.

Stąd moje pytanie: jak to jest w końcu z tym piaskiem? Jak go stosować? Jaki najlepiej wybrać? Czy można używać piasku dla szynszyli? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze piaski dla chomików: 

- moondust

- versele laga

- bephar

- bezzapachowy zolux (sam go używam i jestem zadowolony, więc polecam, ale wszystkie powyżej też są super)

Piasku nie wysypujemy w całej klatce, a kupujemy lub sami robimy kuwetę, taką, aby nie zajmowała pół klatki, ale żeby jednocześnie była wystarczająco duża, aby maluch mógł się sowobodnie przekręcić na plecy i wytarzać w piasku.

Piasek wymieniamy mniej więcej co kilka dni, czy tydzień w zależności od stopnia zabrudzenia. Jeśli widzisz, że jest brudny - wymień, jeżeli jest w miare czysty to wymienianie co tydzień powinno starczyć. 

Mój piasek z zoluxa jest równocześnie dla chomików, szynszyli i innyh gryzoni, więc nie wiem, czy taki stricte dla szynszyli się nada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla szynszyli są piaski i pyły, trzeba zwracać uwagę, bo pyłu chomikom nie dajemy, piaskownica powinna być stale dostępna, a roborkom rzeczywiście warto robić plażę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi