Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 dni temu zauważyłem u mojego chomika ranę, nic nie robiłem z tym bo często miał coś podobnego, dziś patrzę a z rany leci ropa u jest mocno napuchnięta i do tego jakby gniła czy coś podobnego bo śmierdzi mocno co robić? Macie jakieś sprawdzone rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Natychmiast do weta. Życie chomika jest zagrożone i bez szybkiej interwencji specjliasty od gryzoni maluch nie przeżyje. Możliwe, że się skaleczył i wdało się zakazenie, może być to guz albo jeszcze coś innego, ale obecność ropy wskazuje, że dzieje się tam coś złego, z czym sam chomik sobie nie poradzi. Przez internet nie potrafimy postawić dokładnej diagnozy.  Bez wizyty u weterynarza się nie obejdzie. Możesz podać swoje miejsce zamieszkania, może będziemy mogli pomóc w znalezeniu odpowiedniego weta, jeżeli nie wiesz gdzie się udac.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doraźnie można przemyć rywanolem okolice rany, ale wizyta u weterynarza jest konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam podobną sytuację, zaczęło się od małej ranki, skończyło na mocnym opuchnięciu, zaczerwienieniu i wypływającej ropie. Aktualnie jesteśmy na kuracji antybiotykiem i lekiem przeciwzapalnym od 5 dni. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to pojechałam do weterynarza w Łodzi "Zwierzętarnia" i byłam bardzo zadowolona z wizyty.  
Sama jeszcze przed wizytą przeniosłam chomiczka do akwarium żeby nie miał jak się wspinać po niczym, ma w środku tylko jedzenie, poidełko przyklejone i domek. Nie ma żadnej ściółki żeby dodatkowo nie podrażniać rany. Na dół akwarium daję 2 listki ręcznika papierowego, a do domku i przed nim rozwarstwiam papier/chusteczki i je rozrywam na kawałeczki takie mniej więcej 2x1cm, po prostu najpierw papier rozrywam na pół po długości, potem znowu na pół (też po długości) żeby wyszły takie 4 paski i je rwę na małe kawałeczki. Chomiczek dzięki temu ma pod czym się chować w domku. Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem z plocka może jakieś leki dla ludzi? Nie miałem opcji dziś jechać a jutro niedziela psikalem mu ranę acrinaseptem czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik to nie człowiek. Jedyna opcja to weterynarz, możliwe, że będzie potrzebna seria zastrzyków w antybiotykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dajemy leków dla ludzi. Mogą wywołać reakcje alergiczne lub okazać się trujące dla zwierzątka.
Wizyta u weta jest konieczna.
Ropa to stan zapalny, bardzo niebezpieczny, infekcja może przenieść się z małego zadrapania do krwi i po prostu zabić twojego małego przyjaciela.
Pogoogluj, są weterynarze, co przyjmują nagłe przypadki w niedziele.
Ja z moim kluskiem jeżdżę do weta 100km. Odległośc ot nie problem, trzeba tylko chcieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedziela nie oznacza, że nie można pojechać do weterynarza. Wiele klinik leczy 24/7. Sprawdzałem weterynarzy w Płocku, ale nigdzie nie widzę, żeby było napisane, czy mają specjaliste. Najbliżej celu jest klinika Marion. Na zdjęciu w zakładce inne zwierzęta jest mysz, więc może mają kogoś wykwalifikowanego w leczeniu gryzoni. Wejdź na ich stronę na necie, zadzwoń i zapytaj, czy mają kogoś kto pomoże twojemu maluchowi. jeżeli nie - będzie trzeba szukać weta gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi