Skocz do zawartości
Soogie

Lublin- chomiczki do adopcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za około 3 tyg. będę miała do oddania młode chomiczki syryjskie. Małych najprawdopodobniej jest 5, teraz mają 8 dni. Pochodzenia matki- sklep zoologiczny, młode okazały się niespodzianką. Oddam tylko w dobre ręce, do dobrych warunków, chciałabym także mieć kontakt z nowymi opiekunami i od czasu do czasu dostać zdjęcie oraz informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaleźć kogos na forum może trochę byc ciężko, bo niestety mało osób tu zagląda i zostaje na dłuzej. Jeżeli chcesz znaleźć im dobry dom, spróbuj uderzyć na grupy na facebooku przeznaczone do znajdywania domów dla maluchów, na których jest dużo osób i w większości w miarę ogarniętych, jeśli chodzi o zajmowanie się nimi. Oprócz tego można też zapytać w domach tymczasowych (np. Chomicza Dzielnica albo Chomicze Życie Niejedno Ma Oblicze, ale też w innych), czy nie przyjmą chomików. Potem będzie można je stamtąd adoptować. W ostateczności zostaje OLX, ale trzeba ustawić odbiór osobisty i napisać w ogłoszeniu, w jakich warunkach musi życ chomik i poinformować o konieczności podpisania umowy adopcyjnej. Lublin to duze miasto (sam tu mieszkam), więc myślę, że powinno się udać znaleźć dom tutaj, a jak nie to domy tymczasowe mają zazwyczaj możliwość wysyłania maluchów po całej Polsce. Koniecznie napisz, czy udało ci się znaleźć dom.

PS: Wiesz kiedy oddziela sie młode od matki?

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, BangBang napisał:

domy tymczasowe mają zazwyczaj możliwość wysyłania maluchów po całej Polsce.

Możliwości DT nie różnią się od możliwości każdego innego człowieka.

Ważne,  żeby rozdzielić towarzystwo na czas!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście wiem kiedy rozdzielić, chcę też jak najwcześniej znaleźć im domki, chociaż odzew z tego co widzę nie jest duży, próbuję także na fb. Mam nadzieję że jak już małe będą większe zrobię im kilka ładnych fotek to będzie zainteresowanie. W ostateczności wszystkie zostaną u mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soogie Myślę, że z czasem powinno sie udać :D Trzymam kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajrzyj na grupę facebookową chomicze adopcje. Powinni pojawić się chętni ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczków jest 5. Ogłosiłam nas już na chomicze adopcje, póki co nikt sie nie zadeklarował na 100%. Tam też bedę dodawać zdjęcia jeśli ktoś chciałby zobaczyć, tutaj nie potrafię znaleźć opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzy chomiczki są zarezerwowane, zostały dwa do adopcji;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymam kciuki, aby pozostałe dwa również znalazły dom :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie chomiczki mają domy, jedno co prawda zostaje u mnie, dziewczynka, twk żeby uniknac w razie spotkania ciazy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Soogie napisał:

Wszystkie chomiczki mają domy, jedno co prawda zostaje u mnie, dziewczynka, twk żeby uniknac w razie spotkania ciazy.

Chomiki nie powinny się spotykać, nawet jeśli są tej samej płci. Ciąży może nie  będzie, ale będzie krwawa walka. Chomiki trzymamy tylko pojedynczo!

Po odchowaniu młodych trzeba je oddzielić od matki i bezwzględnie podzielić na płcie. A następnie każdemu dać własne lokum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi