Skocz do zawartości
Patryk223

opuchlizna.

Rekomendowane odpowiedzi

witam tydzien temu zauważyłem  u chomiczki spuchnięta twarz dodam ze chomik miał młode dokładnie 5 młodych chomiczków tydzień temu urodzonych. Gdy tylko zobaczyłem ze chomik ma jedna stronę twarzy spuchnięta oczy podklejone wydzielina jakaś i ledwo co żyje, stało się to dosłownie przez jeden dzień od pełnego życia chomika do stanu okropnego. Gdy pojechałem do weterynarza powiedział ze nie mu nie będzie chociaż chomik ledwo co oddychał wydawał dźwięki jak by się dusił oczami wgle nie ruszał a te po stronie opuchlizny miał jakby wypaczone, dostał zastrzyk i pojechałem do domu. Młodymi nie zajmowała się wgle były całe zimne. Kolejnego dnia chomiczka już się wcale nie ruszała tylko słyszałem jak jej jest ciężko oddychać. Gdyż sprawdziłem miejsce opuchlizny wyczułem kulkę czy to mógł być rak? Życia chomika ani 5 młodych mi to nie przywróci ale może się dowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Współczuję :( Byłeś u weterynarza specjalisty od gryzoni? Mógł to być nowotwór lub też coś innego. Na to trudno odpowiedzieć nie widząc co się stało. W tym stanie to oczywiste, że nie była w stanie zająć się młodymi i niestety nie miały szansy na przeżycie. Życia im nie wrócimy, ale na przyszłość: nie wolno rozmnażać chomików. Tylko doswiadczeni hodowcy powinni się tym zajmować. Samodzielne dopuszczanie do zajścia chomika w ciążę jest skrajnie nieodpowidzialne.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłeś pewnie u psio-kociego weta... a oni w większości przypadków nie znają się na chomikach kompletnie.
Standardowy wet nawet nie zna anatomii chomika- nia ma tych zwierząt w programie podstawowym studiów, jedynie na specjalizacji o nich uczą...
To mogło być wiele rzeczy, rak, ropień, wynik sakłucia się i zakażenia. Tylko sekcja tego małego ciałka u specjalisty by Ci odpowiedziała na to pytanie.

Edytowane przez Squirrella
polska języka trudna języka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi