Skocz do zawartości

Zamrażanie Mixeramy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :D

Przestawiamy się z moim dżungarkiem na Mixeramę i chciałem zapytać przez ile czasu karma powinna być w zamrażarce? Na opakowaniu jest, żeby przed podaniem zamrozić tylko nie podali ilości czasu. 

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS: Dodam, że przed zamrożeniem otworzyłem na chwilę karmę, potem zamknąłem, a dopiero następnie włożyłem do zamrażarki. Czy coś się stanie? Była w takim opakowaniu z Mixeramy (jak worek strunowy). I jeszcze pytanie, co gdyby opakowanie było nieszczelne (i jak to zaobserwować, czy jest szczelnie zamknięte)? Karma do wyrzucenia?

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi

Eh no cóż. Mroziłem 1h, juz wyjąłem, a ponownie zamrazac nie moge. Podałem już chomikowi i czuje się dobrze, więc nie wydaje mi się, żeby coś się stało. Otworzylem je dosłownie na minutę i szczelnie zamknąłem, mimo to mogło coś się stać? Jeżeli tak to karma od razu do śmieci, czy powiniem po prostu codziennie przy podawaniu sprawdzać czy nie rozwija się pleśń?

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy, Twoje działania kompletnie nie miały sensu, ale to nie znaczy, że karma do wyrzucenia.

Codziennie sprawdzaj, czy karma jest ok, zarówno pod kątem pleśni (choć pewnie nie będzie tego problemu), jak i lokatorów.
Nieważne, na ile otworzyłeś, ciężko ponownie zamknąć w 100% szczelnie, dlatego najpierw mrozimy, potem bez pośpiechu rozmrażamy, a na końcu otwieramy.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DT Chomicze życie napisał:

Znaczy, Twoje działania kompletnie nie miały sensu, ale to nie znaczy, że karma do wyrzucenia.

Zdaję sobie sprawę, że było to bez sensu :/ Aczkolwiek uczę się na błędach i tego na pewno więcej nie popełnię. Po prostu od razu, gdy przyjechała karma to ją otworzyłem, żeby dać chomikowi, a dopiero później zobaczyłem, że na plakietce jest napisane: aby utrzymać świeżość należy zamrozić. No cóż za głupotę się płaci.

Karmę kontroluję, narazie nie zauważyłem nic niepokojącego, a chomik w końcu zaczyna się do niej powoli przekonywać. Przynajmniej rozmroziłem prawidłowo.

Mam nadzieję, że wszystko będzie okey.

PS: Dziękuję bardzo za odpowiedzi :D Nie wiem co bym zrobił bez tego forum. Dopiero od niedawna zaczynamy wprowadzać u nas potrzebne zmiany i po prostu wszystko jest dla mnie nowe i obce. Pozdrawiam :D

Odnośnik do odpowiedzi