Skocz do zawartości

Dziwna narośl w czerwonym kolorze

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam dziś dziwną narośl u mojego chomika. Wygląda jakby z woreczka foliowego wypadała czerwona kulka. Chomik jest płci męskiej i ma 1.5 roku. Nie ma żadnych innych objawów. Zachowuje się tak jak zawsze. Czy to przez to, że okno było wczoraj za długo otwarte? Gdzieś czytałam że takie guzy mogą wystąpić od zimna. Proszę pomóżcie ustalić mi co mu dolega. Wizyta u weterynarza jest kiepską opcją bo w promieniu 50 km nie ma żadnego weterynarza od małych zwierząt. Są tylko niewykwalifikowani, nie rozwiązali żadnego mojego problemu. 

Snapchat-277910857.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Ropień/guz/infekcja/coś innego. Wet na pewno musi to obejrzeć, bo może to być zagrożenie życia. Takie zmiany często postępują bardzo szybko. Skąd jesteś? Może będziemy mogli pomóc w znalezieniu najbliższego weta. Dodam, że to raczej nie jest od zimna. Po przewianiu mógłby się przeziębić tudzież dostać zapalenia płuc. Takie zmiany powstają niezależnie od temperatury.

EDIT: Odpowiedź poniżej też ma wiele sensu. Może to być prącie i jeżeli jest cały czas wysunięte to może to być zadzierzgnięcie. Nie zmienia to faktu, że specjalista jest potrzebny, bo także jest to zagrożenie życia.

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi