Skocz do zawartości
Ulaszek

Wytarta sierśc za uchem

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio (czytaj jakieś 2-3dni temu) zauważyłam że mój chomik ma wytarta sierść za uszkami. Z rację na nietypową sytuację w kraju ciężko jest teraz z weterynarzem. Czy ktoś może wiedzieć czym to jest spowodowane? Mój chomik ma dostęp do świeżej wody, jedzenia w misce, dostaje świeże warzywa (ostatnio marchewka) + dodatkowo w klatce ma suszone liście mniszka lekarskiego, mieszankę ziół, kłosy prosa i patyczki z jabłoni - tyle jeśli chodzi o dietę. Czym może być to spowodowane? Chomik syryjski około 1.5 - 2lata. Nie zauważyłam zmian w wadze.

Plus jeśli ktoś ma weterynarza w Warszawie (Bielany/Żoliborz) który zna się na chomikach i jest otwarty w czasie koronawirusa to byłoby super!

90557937_2241320389508173_7744197691093024768_n.jpg

90996531_213105009776126_3953217113329500160_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój też ma wytartą sierść, ale u nas wiąże sie to z tym, że kiedys maluch miał grzybicę za uszkami i niestety pp wyelczeniu futerko już nie chce odrosnąć. U ciebie jest goła skóra, czy ma tam jakieś strupy? Ze zdjęć ciężko wywnioskować.

Co do weterynarza. Myślę, że w Warszawie nie powinno być najmniejszego problemu ze znalezieniem specjalisty. Masz jakiegoś swojego weta od gryzoni, do którego zawsze chodzisz? Przydałoby się zadzwonić może uda się umówić na wizytę. Jeżeli nie to napisz, pomożemy znaleźć innego, bo przydałoby się, żeby specjalista to obejrzał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciężko było zrobić zdjęcie bo Klucha już wcześnie się obudziła i była już dość żywiołowa. Jeszcze spróbowałam dziś. Skóra jest normalnego koloru bez żadnych niepokojących zmian.
W linku załączam nowe zdjęcia możne one coś pomogą.
https://imgur.com/a/WaYZqLQ

Edytowane przez Ulaszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kurcze nie wygląda to na nic strasznego, ale mimo to powinien to zobaczyć weterynarz, bo normalne to też nie jest. Możliwe, że to jakiś pasożyt, grzybica i jeśli czegoś nie zrobimy to może się roznieść. To wytarte miejsce nie zwiększa objętości, ani nic takiego? I co z wetem? Dasz radę umówić się ze swoim, czy bedziemy musieli szukac innego? Jak pisałem, w Warszawie nie powinno być problemów ze znalezniem.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie znam się za bardzo na wetach w Wawie - całkiem niedawno tu zamieszkałam. Tak to w swoim rodzinnym mieście miałam sprawdzonego weta do którego chodziłam. Jeżeli już miałabym iść do weta to najlepiej Bielany/Żoliborz bo mam transporterek ale nie mam samochodu, a pogoda jest jeszcze chłodnawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mam dostępu do listy polecanych weterynarzy, Squirella lub DT Chomicze Życie jeszcze potem zweryfikują, ale znalazlem w Internecie stronę kliniki OAZA na Żoliborzu. Co prawda klinika jest dla zwierząt egzotycznych, ale na gryzoniach też się znają z tego co widzę, bo w opiniach wiele osób pisze, że pomogli ich szczurkom, czy swinkom morskim. Wejdź na ich stronę, zobacz dokladny adres oraz ofertę i napisz czy będzie ci to odpowiadało, jeśli tak to umów się na wizytę i zobaczymy. Jak nie będzie odpowiadac to napisz tu, poszukamy innego weta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu ich numer telefonu: 224066812

Klinika znajduje się na Potockiej 4.

Możesz zadzwonić i zapytać się czy mają specjalistę od chomikow i spróbować umówić się na wizytę. Oczywiscie, jeżeli ci to odpowiada. jeżeli nie, to napisz na forum, bedzieny szukać dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze mam tam od siebie fatalny dojazd z jakieś 1.5km musiałabym iść pieszo, a przy tym jak chłodny jest teraz wiatr chciałabym jak najbardziej uniknąć przemieszczania się pieszo :<
Boję się że chomiczka nawet jak osłonię transporterek po prostu przewieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze, to poczekajmy narazie, wieczorem powinien wejść ktoś kto ma listę polecanych wetów. Zobaczymy, czy znajdzie coś bliżej. Z chomikiem się nie pogarsza prawda? Jeżeli nie to nie ma tez pośpiechu, żeby dzisiaj się udać do weta, można jutro albo nawet pojutrze. Zobaczymy co inni napiszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze dopytam. Ul. Krępowickiego 10 też daleko od Ciebie prawda? Mają tam super klinikę stricte dla gryzoni i na pewno postawiliby dobrą diagnozę, ale to pewnie też daleko. Co prawda mają dobre połączenia autobusowe, ale jechanie autobusem podczas pandemii to chyba nie jest dobry pomysł :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszędzie nie każdy wet, trzeba pytać

Medicavet Przychodnia Weterynaryjna

ul. Bohdanowicza 9
02-127 Warszawa
(22) 403 22 55
+48 531 22 55 33
[email protected]

PULSVET Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna
ul. Alternatywy 7 lok. U8
Warszawa
http://www.pulsvet.com.pl
[email protected]
https://www.facebook.com/przychodnia.pulsvet/?fref=ts
tel. (22) 649 31 17
tel. 793 442 204

Przychodnia Weterynaryjna OAZA
ul. Potocka 4, Warszawa
tel (22) 406 68 12, http://oaza-wet.pl
https://web.facebook.com/OAZA.WET/

NIuniawet
Centralna 25, 05-816 Opacz-Kolonia
tel. 690 009 959

Ogonek
Krępowieckiego 10, 01-456 Warszawa
Tel. 22 664 66 88

Vetcardia specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna
ul. Kijowska 11
03-743 Warszawa
tel. 22 415 55 60

OSTOJA SALVET
ul. Hlonda 2 lok. U7
Warszawa
tel. (22) 651 89 79
http://salvet.com.pl
Przychodnia Weterynaryjna Salvet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie tu jest jeszcze taki problem, żeby klinika była blisko miejsca zamieszkania osoby pytającej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi