Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chomik mało śpi. Wydaje mi się, że za mało. W ciągu dnia wstaje kilkanaście razy, nie robi wówczas nic nadzwyczajnego (siedzi, je, bawi sie gryzakami). Moje dwa pozostałe chomiki śpią dużo więcej.

Zastanawiam się, czy to normalne? Wcześniej bywało, że spał większość dnia, a od jakiegoś czasu jest odwrotnie.

Chomik ma 1.5 roku, jest samcem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślę, że to tylko formalność, bo znasz się na chomikach, ale maluchy nie mieszkają w jednej klatce, prawda? 

Co do nadmiernej aktywności to nie wydaje mi sie, żeby to było coś niepokojącego. Jedne chomiczki potrzebują mniej czasu na spanie, a drugie więcej. Oczywiście przy najbliższej wizycie u weta można sie przy okazji spytać, czy to normalne, ale nie widzę powodu do zmartwień. jeżeli ma apetyt, pije wodę i chęć do zabawy to wydaje mi się, że wszystko okey.

Jeszcze radzę poczekać na odpowiedzi innych, ponieważ na forum mamy bardziej doswiadczone osoby ode mnie :DD

PS: Co z chomiczkiem, który miał tą gulę? Wszystko okey?

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, BangBang napisał:

Myślę, że to tylko formalność, bo znasz się na chomikach, ale maluchy nie mieszkają w jednej klatce, prawda? 

Co do nadmiernej aktywności to nie wydaje mi sie, żeby to było coś niepokojącego. Jedne chomiczki potrzebują mniej czasu na spanie, a drugie więcej. Oczywiście przy najbliższej wizycie u weta można sie przy okazji spytać, czy to normalne, ale nie widzę powodu do zmartwień. jeżeli ma apetyt, pije wodę i chęć do zabawy to wydaje mi się, że wszystko okey.

Jeszcze radzę poczekać na odpowiedzi innych, ponieważ na forum mamy bardziej doswiadczone osoby ode mnie :DD

PS: Co z chomiczkiem, który miał tą gulę? Wszystko okey?

Każdy chomiczek ma własną klatkę o wymiarach 78x48 cm, ale marzę o większych (chociaż chyba nie powinnam ich juz przeprowadzać, bo to stres, a nie są już najmłodsze). 

Mam taką nadzieję, że to normalne. Teraz śpi, ale odkąd ja wstałam, był już trzy razy. Poza tym, że mało śpi, nie widzę nic niepokojącego.

Ps. Dziękuję za zainteresowanie, chomsia czuje sie dobrze. Gula nie powiększa się, chomik jest aktywny, je, pije. Mam nadzieję, że będzie ok, cały czas ją obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

78x48 to bardzo dobre wymiary. Również wydaje mi się, że zmiana klatek mogłaby tylko niepotrzebnie zestresować maluchy. 

Co do chomiczka to może taka jego natura. Jeżeli na apetyt, nie widać, żeby schudł i ma normalne furerko, to póki co nie widzę powodu do niepokoju. Na pewno trzeba obserwować i jeżeli coś się zmieni na gorsze, pojechać do weta.

Co prawda zazwyczaj chomiczki śpią w dzień, a bawią sie w nocy, ale może twój jest wyjątkiem od zasady. W nocy też cały czas biega i się bawi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, BangBang napisał:

78x48 to bardzo dobre wymiary. Również wydaje mi się, że zmiana klatek mogłaby tylko niepotrzebnie zestresować maluchy. 

Co do chomiczka to może taka jego natura. Jeżeli na apetyt, nie widać, żeby schudł i ma normalne furerko, to póki co nie widzę powodu do niepokoju. Na pewno trzeba obserwować i jeżeli coś się zmieni na gorsze, pojechać do weta.

Co prawda zazwyczaj chomiczki śpią w dzień, a bawią sie w nocy, ale może twój jest wyjątkiem od zasady. W nocy też cały czas biega i się bawi?

W nocy nie wiem do końca, bo śpię, ale jeśli zdarza mi się wstać, to chomik przeważnie jest. Troche mnie zaniepokoilo, że jest taki aktywny w dzień, bo dwa pozostałe maluchy większość dnia śpią. Poza tym zachowuje sie jak zwykle, głównie siedzi w kąciku klatki (to jego ulubione zajecie od zawsze) i sie myje albo coś chrupie. Futerko jest normalne, chętnie je, lubi gryźć gryzaki albo spacerować po klatce. Więc niby nic sie nie dzieje, ale zwraca moją uwagę fakt, że tak często go widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki lubią czasami zmieniać swoje pory aktywności.
Mój dziadzio (*) ostatnie pół roku życia był bardzo aktywny w dzień.

Ważysz maluchy regilarnie?
To najlepszy sposób, aby zauważyć jakieś niepokojące zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Squirrella napisał:

Chomiki lubią czasami zmieniać swoje pory aktywności.
Mój dziadzio (*) ostatnie pół roku życia był bardzo aktywny w dzień.

Ważysz maluchy regilarnie?
To najlepszy sposób, aby zauważyć jakieś niepokojące zmiany.

Tak, waże je regularnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeśli waga się nie zmienia to twój chomi zdecydował, że pasuje mu latanie w dzień i nam nic do tego...
Chomika nie ogarniesz xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Squirrella napisał:

To jeśli waga się nie zmienia to twój chomi zdecydował, że pasuje mu latanie w dzień i nam nic do tego...
Chomika nie ogarniesz xD

Waga na szczęście bez zmian. 

Może faktycznie postanowił zmienić tryb życia na dzienny :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik bywają aktywne w dzień, to nic złego. Zwykle nie zdążamy zauważyć, że obchód zrobiony. A teraz wszyscy siedzą w domu, to widzą więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi