Skocz do zawartości
Sally

Chudy chomik podczas choroby

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem nowa na forum i właściwie jest to mój pierwszy post. Wiem ze zapewne wiele z was przechodziło przez choroby z swoimi chomikami podczas którego zwierzaki były chude, macie jakieś pomysły jak można chomika troszkę "utuczyć"? Boję się że moglby umrzeć z powodu samej wagi, jest bardzo chudziutki i nawet bez dotykania widać wyraźnie zarysowany kręgosłup, żebra itd. Dodam że przyczyna czemu jest taki chudy nie jest znana, miał problemy z okiem które cały czas leczymy plus jest do tego cały łysy  (nie wiadomo z jakiego powodu, w zaskrobinie nic nie wyszło a do tej pory podane leki nic nie działają, jedynie pogarszają sprawę) Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i dodam jeszcze ze jesteśmy pod stałą opieką lekarza specjalisty jak coś :3 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ważne, że jesteście pod opieką specjalisty od gryzoni. A czy chomik normalnie je i pije, ma apetyt, czy sa jakieś problemy z tym? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie zadbaj, aby zawsze miał dostęp do pokarmu. Mozna podpytać jeszcze u weta podczas wizyty, czy można jakoś pomóc chomiczkowi przytyć. Ważycie się regularnie? Macie wagę, którą można zważyć chomiczka?

Jeszcze spytam. Jaka karmą karmisz chomika? Od tego też może wiele zależeć.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i radzę poczekać też na odpowiedzi innych, ponieważ mamy na forum bardziej doświadczonych opiekunów ode mnie.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy chorobie w czasie kiedy maluch był bardzo chudy weterynarze zawsze polecali mi dokarmianie,
co 3 godziny sinlakiem (kaszka z biedronki/rossmana), karmą ratunkową dr. Ziętka dla szczurków lub nutridrinkiem.

A badanie bobków z 3 dni było?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zespół Cushinga wykluczony?

sinlac/minima/alerlac, karmy ratunkowe, dodatkowe białko (jajko, gotowana krewetka, drób), gerberki (indyk, kurczak, krem z jasnych warzyw z kurczakiem), więcej piniowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory, parę dni nie było mnie i nie miałem czasu zajrzeć na forum. Nasz niezbyt daje się dokarmiać sinlackiem itd a pozatym budzenie go co 3 godziny byłoby zbyt stresujące wiec raczej się na to nie zdecyduje. Robiliśmy tylko zaskrobine, jak robi się takie badanie z bobków? W sensie że się przynosi parę do badania i na ich podstawie można coś wyczytać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co to zespół Cushinga, mogłabyś wyjaśnić co to i jak można ewentualnie leczyć? Bo w necie z tego co wyczytałam pisze jedynie o przypadkach świnek morskich, ewentualnie psów. Nic o chomikach 

Edytowane przez Sally

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o Cushingu trzeba gadać z wetem, to wymaga diagnostyki (badanie krwi) i ustalenia  ew. leczenia.

tu o bobach możesz poczytać

https://www.facebook.com/notes/chomicze-życie-niejedno-ma-oblicze/akcja-bobek-rzecz-o-pasożytach-i-odrobaczaniu/1797699980328706/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi