Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy :blink:

Czy mój chomik jest w ciąży ? 
 Ostatnio moja chomiczka zaczęła się dziwnie zachowywać. Więcej jadła , dużo spała i czasem mnie gryzła. Chomiczka miała być samcem (kupiłam 2) ale gdy zobaczyłam ze przytyła i na brzuchu ma sutki oddzieliłam odrazu ich od siebie. Czy ona jest w ciąży ? 
(zdjęcie chomika mam na profilu ponieważ nie umiem dodać go tutaj :mellow:)

Edytowane przez Krem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli była z samcem to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie samiczka jest w ciąży. Jeśli ciąża nie jest zaawansowana, można pomyśleć o zastrzykach poronnych.
Chomiki są samotnikami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wolno trzymać dwóch chomikow razem, nawet jeśli są tej samej płci! Natychmiast do weterynarza specjalisty od gryzoni, który potwierdzi ciążę i zdecyduje co dalej. Informuj nas jak będzie sie rozwijać sytuacja to może będziemy mogli w pomóc w prowadzeniu ciąży i opcjonalym znalezieniu domu dla przyszłych maluchów. Na pewno postaraj się zapewnić samicy jak najmniej stresu, dobrze ją karm i przygotuj wygodne miejsce na legowisko. Poczytaj również inne tematy o ciążach na forum lub zadaj pytania tutaj. Ale najważniejsze to udać się do weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, BangBang napisał:

Nie wolno trzymać dwóch chomikow razem, nawet jeśli są tej samej płci! Natychmiast do weterynarza specjalisty od gryzoni, który potwierdzi ciążę i zdecyduje co dalej. Informuj nas jak będzie sie rozwijać sytuacja to może będziemy mogli w pomóc w prowadzeniu ciąży i opcjonalym znalezieniu domu dla przyszłych maluchów. Na pewno postaraj się zapewnić samicy jak najmniej stresu, dobrze ją karm i przygotuj wygodne miejsce na legowisko. Poczytaj również inne tematy o ciążach na forum lub zadaj pytania tutaj. Ale najważniejsze to udać się do weterynarza.

A ile kosztuje taka wizyta u weterynarza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik zaczął zachowywać się dziwnie .. zamiast w domku siedzi na domku i cały czas tak jakby śpi na dwóch łapach , jest zmęczona 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najszybciej do weta! Cena moze być różna, ale naprawdę przejmujesz się tym, gdy jest zagrożenie życia chomika? Zależy od weterynarza. Mieszkasz w dużym mieście, czy w mniejszej miejscowości? Może będziemy mogli pomóc w znalezieniu weta. Chomiki czasami śpią na 2 łapkach, więc akurat w tym nie widzę nic dziwnego, ale spytasz o to weterynarza, do którego i tak trzeba się udać, żeby pomógł poprowadzić ciążę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tak to się kończy, gdy kupuje się zwierzęta w sklepach zoologicznych, gdzie pracownicy nawet nie zwrócą uwagi na to, że ktoś kupuje 2 chomiki, mimo że jest to podstawowy błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samiczka może być za młoda na ciążę (choć była płodna) i może mieć problemy z donoszeniem i porodem.
Zwierzęta to odpowiedzialność i trzeba się liczyć z koniecznością wizyt u lekarza i kosztami leczenia. Koszty są zróżnicowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi