Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Za kilka dni przyjedzie do mnie chomik z chomiczej dzielnicy. Mam już zapasy jedzenia, ściółki itd. Ostatnio gdzieś ktoś wspomniał, że najlepiej zamrażać karmy, sianko. Mogłabym to zrobić ale nie wiem jak. Czy trzeba przełożyć do plastikowych pudełek, ile trzymać i jak to wymrozić. 

Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karmę można zamrozić wkładając oryginalnie zapakowaną paczkę do zamrażarki na 2 doby.
Siana nie mrożę - po rozmrożeniu może zawilgotnieć i zacząć pleśnieć.
Dlatego sianko i ziółka po kupieniu wkładam na jakiś czas do plastikowego pudła na "kwarantannę" - jak się coś wykluje to łatwiej się tego pozbyć z  pudła niż z lokum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Squirrella napisał:

Karmę można zamrozić wkładając oryginalnie zapakowaną paczkę do zamrażarki na 2 doby.
Siana nie mrożę - po rozmrożeniu może zawilgotnieć i zacząć pleśnieć.
Dlatego sianko i ziółka po kupieniu wkładam na jakiś czas do plastikowego pudła na "kwarantannę" - jak się coś wykluje to łatwiej się tego pozbyć z  pudła niż z lokum.

Aha, czyli karmę mogę tak po prostu włożyć, dziękuję bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mrożę wszystko jadalne, siano i to co pakowane nieszczelnie dodatkowo zawijam. Ważne, żeby opakowania były szczelne albo zabezpieczone, właśnie ze względu na wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi