Skocz do zawartości
emka

drewniany kołowrotek ciężko chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z drewniany kołowrotkiem trixie 22cm. kupiłam, ale mam wrażenie, że ciężko chodzi :/ jak ja go ruszę to się chwilę kręci i przestaje, a co dopiero jak będzie miał po nim biegać chomik. oglądałam filmiki w internecie, jak ktoś jakimś zakręcił i się kręcił i kręcił, a ten po chwili staje. jak go naoliwić skoro wszystko jest schowane? może ja dostałam jakiś felerny? wcześniej ocierała się metka w kilku miejscach, więc ją odcięłam, bo może to jest problemem, ale po odcięciu nic nie pomogło. czy ma ktoś ten konkretny model i może się wypowiedzieć jak on chodzi? może one tak mają.

jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli po ruszeniu lekkim się kręci przez chwilkę to nie jest źle.
Chomiczek zweryfikuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Squirrella napisał:

Jeśli po ruszeniu lekkim się kręci przez chwilkę to nie jest źle.
Chomiczek zweryfikuje ;)

no właśnie boję się że nie da rady :< planuję dżungarka, dlatego dopiero kompletuję wyprawkę i chcę żeby przyszedł na gotowe. jak zakręcę mocno to kręci się może z 2-3 sekundy i tyle. dla mnie ciężko nie jest, ale mam wątpliwości :P a jak z oliwieniem tego? nie ma jak się dostać do łożysk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W drewnianych są łożyska, które są trudnodostępne. Moim zdaniem kółko jest wadliwe, powinno się lekko kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, DT Chomicze życie napisał:

W drewnianych są łożyska, które są trudnodostępne. Moim zdaniem kółko jest wadliwe, powinno się lekko kręcić.

zamawiałam przez internet :/ gdybym miała możliwość w sklepie to bym pokręciła kilkoma i wybrała najlepszy :( napisałam do sklepu gdzie zamawiałam co oni na to, ale jeszcze nie odpisali. metkę odcięłam więc zwrotu nie przyjmą, ale chyba reklamację mogę zgłosić, prawda?

napisałam również do producenta żeby powiedział mi czy kołowrotek działa prawidłowo. jak tylko otworzą zoologik zamierzam się wybrać i zobaczyć czy taki mają na stanie i zwyczajnie sobie 'pokręcić' i wtedy będe wiedzieć najlepiej czy jest ok czy mam schizy

Edytowane przez emka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metka to nie problem, są sposoby na ponowne jej założenie.
Jeśli oddajesz coś wadliwego to teoretycznie metka nie gra roli, bo sklep powinien odesłać wadliwy towar do producenta.
Metki i opakowania są potrzebne, kiedy wymieniasz nieużywany towar lub go zwracasz - towar wraca wtedy na półkę sprzedażową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Squirrella napisał:

Metka to nie problem, są sposoby na ponowne jej założenie.
Jeśli oddajesz coś wadliwego to teoretycznie metka nie gra roli, bo sklep powinien odesłać wadliwy towar do producenta.
Metki i opakowania są potrzebne, kiedy wymieniasz nieużywany towar lub go zwracasz - towar wraca wtedy na półkę sprzedażową.

metki już nawet nie mam. ani pudełka po kołowrotku. czekam aż mi trixie odpisze, ale coś się nie spieszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakręciłam właśnie 28 Trixie drewniany - nie na maksa, ale dość energicznie, zatrzymał się po 20 sekundach. Może to da Ci punkt odniesienia. Ale jak ktoś o tym pisze, to zazwyczaj jest jakiś problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, DT Chomicze życie napisał:

Zakręciłam właśnie 28 Trixie drewniany - nie na maksa, ale dość energicznie, zatrzymał się po 20 sekundach. Może to da Ci punkt odniesienia. Ale jak ktoś o tym pisze, to zazwyczaj jest jakiś problem.

szok! czyli mój musi być uszkodzony. maksymalnie kręci się 5 sekund. a to przy takim najmocniejszym zakręceniu. dziękuję! dużo mi to dało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, DT Chomicze życie napisał:

Wyślij im filmik. Powinno ułatwić decyzję :)

poszło pw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

update jest taki, że zaadoptowałam chomika i udało mu się ruszyć kołowrotkiem, ale gdyby był mniejszy to wątpię że by mu się udało. cięzko go rozbujać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, DT Chomicze życie napisał:

sklep milczy?

wysłałam reklamację, napisałam wszystko w dokumencie, ale sklep się nie odezwał w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, DT Chomicze życie napisał:

Co to za sklep? Może naciśniemy przez fb?

max i mrau. pisałam już do nich na stronie, na czacie, na maila i na allegro. wysłałam formularz reklamacyjny no ale ni odpisali. ale przecież teraz nie zabiorę kołowrotka chomikowi  żebym im go odesłać :/ bo wątpię, że mi wyślą nowy. przypomnę się im

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dam im czas na odpisanie. napisze do nich znów na fb i później na stronie, tam mają czat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi