Skocz do zawartości
pempol

Mocno opuchnięta połowa pyszczka

Rekomendowane odpowiedzi

W środę zauważyłem, że chomikowi zaczyna puchnąć połowa pyszczka. W chwili obecnej opuchlizna jest BARDZO duża.

Kilka dni wcześniej pojawił się problem z jednym okiem (zrobiła się narośl), a drugie oko jest cały czas mokre (oboje oczu chomik ma otwarte).

Byłem u weterynarza w sobotę (sama weterynarz przyznała, że nie jest specjalistką od gryzoni) chomik dostał antybiotyk (dexafast; baytril), z oczami nic nie robiła, bo powiedziała, że najpierw trzeba ogarnąć opuchliznę pyszczka. Stan małego się nie poprawia. Wygląda jakby się pogarszał.

Raczej siedzi w jednym miejscu, niewiele je, prawie w ogóle nie pije - obstawiam, że przez opuchnięty pyszczek.

Co to może być? Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Chomik ma ok. 12M.

Poniżej zdjęcia małego:

https://ibb.co/z4j3wrL

https://ibb.co/N97nL9Q

Edytowane przez pempol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To być może guz, w najlepszym razie ropień, jak najszybciej do weta, który ma narkozę wziewną i pojęcie o gryzoniach!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie trzeba się udać do specjalisty od gryzoni. Mieszkasz w dużym mieście, czy w mniejszej miejscowości? Moze będziemy mogli pomóc w znalezieniu weta, bo bez niego się nie obejdzie. Do tego trzeba to zrobić jak najszybciej, bo w tym przypadku jest to prawdopodobe zagrożenie życia.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj  skąd dokładnie jesteś miasto/województwo.
Mamy dostęp do listy polecanych weterynarzy. Podpowiemy do którego weta możesz się udać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, trafiliśmy do specjalisty. Mały dostaje antybiotyk, probiotyk i lek przeciwbólowy i zobaczymy. Ma to wszystko pomóc. Trzymajcie kciuki Dzięki za pomoc. Szacunek!!! Z czym najlepiej podawać leki (wet mówiła żeby z czymś słodkim) jakieś propozycje? Samo lekarstwo ze strzykawy nie bardzo podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja podaję sam lek z insulinówki

ew. jak jest kropelka tylko, to próbuję w wydrążonym piniowym albo suchym mączniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy Lili brała antybiotyki to przekręcałem ją tak, żeby bardziej siedziała i wkładalem końcówkę strzykawki do pyszczka, po czym powoli wpuszczałem płyn, żeby się nie zachłysnęła. Zazwyczaj dopiero przy końcówce stawiała opór, ale jakoś dawała radę. Probiotyk zależy czy masz w proszku, czy rozpuszczony w wodzie? Ja np. sypałem proszek na kawałek jabłka i na tym jadła, ale myślę, że można by coś podobnego zrobić z płynem. Zależy czy twój chomik lubi jabłko. Radzę poczekać na lepsze odpowiedzi, bo z podawaniem leków miałem doczynienia tylko raz, więc moje doświadczenie jest znikome. Życzę zdrowia chomiczkowi i wytrwałości w leczeniu :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi