Skocz do zawartości

Chomiczek wszystko gryzie

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 4 tygodniowy chomiczek ma okres w którym wszystko gryzie, szczególnie pręty od klatki. Nie odpuszcza także moich palców, po prostu gdy je widzi to są jego jedynym celem i chce wdrapać się na mnie żeby mnie ugryźć, ostatnio zdarzyło się że wgryzł się do krwi. Wiecie może z czym to jest związane? Dodam że mam go około 2 tygodni i w pierwszym tygodniu chomiczek był miły i przyjemny , wchodził na ręce i nic nie robił , teraz wchodzi i gryzie. Jakieś rady, bądź spostrzeżenia?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chomik nagle zaczyna gryźć ciebie czy klatkę to sygnał do wizyty u weterynarza. Może go coś boleć lub np. mieć za długie ząbki. Trzeba to skontrolować. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, pamiętaj, ze każdą wątpliwość zawsze można skontrolować u weterynarza (specjalisty od gryzoni). Nagłe rozpoczęcie gryzienia może byc oznaką choroby, ale nie musi. Sam miałem kiedyś chomiki, które po prostu lubily sobie czasami pogryźć trochę pręty od klatki, ale nigdy nie wolno tego bagatelizować. Zwierzątko jest młode, więc może to być także spowodowane stresem, zwiazanym z nowym otoczeniem. Natomiast jest tez możliwość, że chomiczek moze miec przerost zębow i gryzie, bo stara się je scierac. Polecam kupić maluchowi, przeznaczone dla gryzoni, gałązki jabłoni w zoologicznym. Mozna na nich świetnie scierac zęby, a do tego mają smak, więc chomik może je polubić. Na pewno trzeba skontrolować tą sytuację u specjalisty od gryzoni. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ma 4 tygodnie i masz go od dwóch, to został zbyt wcześnie oddzielony od mamy. To ryzykowne i frustrujące.
Obgryzanie prętów to oznaka frustracji w 99% przypadków. Być może ma za małe lokum, za małą albo nieprzyjazną ściółkę, zły kołowrotek.
Gryźć może z bólu, ze strachu albo rozkręca się w podgryzaniu, bo testuje otoczenie, a Ty na to pozwalasz.
Pokaż jak mieszka, napisz skąd go masz i sprawdź jego stan zdrowia u weta.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, DT Chomicze życie napisał:

Jeśli ma 4 tygodnie i masz go od dwóch, to został zbyt wcześnie oddzielony od mamy. To ryzykowne i frustrujące.
Obgryzanie prętów to oznaka frustracji w 99% przypadków. Być może ma za małe lokum, za małą albo nieprzyjazną ściółkę, zły kołowrotek.
Gryźć może z bólu, ze strachu albo rozkręca się w podgryzaniu, bo testuje otoczenie, a Ty na to pozwalasz.
Pokaż jak mieszka, napisz skąd go masz i sprawdź jego stan zdrowia u weta.

Chomiczek mieszka w klatce 78x40x38 , mam go ze sklepu zoologicznego , w poniedziałek wybieram się z małym do weterynarza

Odnośnik do odpowiedzi