Skocz do zawartości
Norka

Chomik gryzie sylikon/uszczelkę w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, tak z raz dziennie podejdzie i troszkę sobie poskubie. Raczej jej nie połyka bo zbieram jej kawałki ze ściółki. W temacie z 2005 roku proponowali posmarować delikatnie sylikon sokiem z cytryny, uważacie, że to dobry pomysł? Nie zaszkodzi to chomikowi? Oczywiście ma dużo gałązek wiśni i kolbe które codziennie gryzie. Nie wiem czemu ten sylikon tak mu się upodobał też :D

Chomik syryjski.

Link do starego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gałązki wiśni są odradzane. Większość kolb to słaby pomysł.
Sok z cytryny - niewskazany i z mojego doświadczenia takie metody nie działają. Można zastawiać krawędzie, zabezpieczać listewkami, profilami...
On to robi z nudów, nie z głodu i nie dla ścierania zębów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam gałązki jabłoni. Dostępne w większości zoologów, mają całkiem niezłe walory smakowe oraz świetnie scierają ząbki. Co do samego gryzienia... Moja Lili tez ma w klatce multum gałązek, siano, drewienka, a mimo to czasami lubi sobie chwilkę posiedzieć i  pogryść pręty w klatce. Takie chomicze hobby. Sok z cytryny - odradzam. Cytrusy szkodzą chomikom. Moze jest jakiś sposób, aby uniemożliwić zwierzątku dostęp do silikonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro rano polecę do zoologa i kupię gałązki jabłoni :) może postaram się nimi jakoś zastawić ten sylikon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to rozwiązać problem, ale jeśli chomik bardzo lubi gryźć ten silikon to i tak znajdzie do niego drogę. Trzymam kciuki, żeby się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupione, zastawiony i... mała spryciula i tak znalazła sposób. Co inaczej zaczepie gałązki to ciagle znajduje coraz to nowe pomysły na dostanie się do sylikonu, ale zauważyłam ze w zasadzie skupie go tak z 2 minutki na noc, chyba większa frajdę aktualnie sprawia jej dostawanie się do sylikonu i doprowadzanie mnie do szału co rano niż faktyczne skubanie go ;) 

Póki bardziej zainteresowana jest wszystkim innym niż tym sylikon to na razie jestem spokojna, ale chomiczka dalej pozostaje pod moją czyjną obserwacją :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Życzymy wytrwałości :DD Chomiki potrafią być bardzo uparte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można wystający nadmiar silikonu ściąć/wyrównać możykiem do tapet ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi