Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na tym forum pierwszy raz, zdecydowałam się napisać tutaj, bo nie wiem co mogę jeszcze zrobić dla mojego chomisia. 

Wiem, że podobny problem został poruszany na tym forum, ale ja byłam z chomiczkiem u weta i dostał witaminki, zmieniłam ściółkę z celulozowej na kukurydzianą, papier z białego na szary, wszystko co się dało to wymieniłam a chomiś nadal tak prycha/kicha od kilku tygodni.. Nie ma kataru ani załzawionych oczek.. W pokoju jest czysto i staram się często przewietrzać pokój ze względu że jest mały (wtedy przenoszę chomisia do drugiego pokoju żeby się nie przeziębił) Nie mam pojęcia od czego mógłby jeszcze tak robić.. Proszę o pomoc.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inny wet może będzie w stanie znaleźć przyczynę. Ten, u którego byłaś specjalizuje się w gryzoniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DT Chomicze życie napisał:

Inny wet może będzie w stanie znaleźć przyczynę. Ten, u którego byłaś specjalizuje się w gryzoniach?

W mojej okolicy nie ma weterynarzy typowo od gryzoni, ale ten, u którego byłam najbardziej zna się na chomikach w moim mieście 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka pytanek: Mieszkasz w stolicy województwa czy jakimś mniejszym miasteczku? A czy chomik podczas tego wietrzenia jest wynoszony z pokoju? To ważne, bo od przeciągów może się przeziębić. Niestety tylko weterynarz moze podac dokładną diagnozę. I czy dawno zmieniłaś tą ściółkę? Może trzeba chwilę odczekać.

Tez nie za bardzo widzę o co może chodzić, bo objawem alergii zazwyczaj jest katar. Może faktycznie chodzić o pylącą ściółkę, ale istotna jest tu informacja, ile czasu chomik już żyje w tej nowej.

PS: Przepraszam, że tak chaotycznie napisane XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z innej beczki pytanie... Używasz odświeżaczy powietrza / nawilżaczy powietrza / perfum w pokoju w którym mieszka chomik? Te rzeczy też potrafią uczulać.

Dodam że jeśli obecny wet nie znalazł przyczyny kichania to może warto pojechać do specjalisty do innego miasta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi