Skocz do zawartości
Natalka12

Mój chomik wydaje dziwne dźwięki przez sen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej proszę pomóżcie mam chomiczkę dżungarkę Daisy od 18.02. Od początku jak przyjechała do domu zaczęła wydawać dziwne dźwięki. Nie jest to kichanie ale takie chrumkanie, skrzeczenie, piszczenie. Ogólnie już się mnie nie boi.  Czasami jak wydaje te dźwięki się trzęsie. Strasznie się o nią martwię. Ogólnie je i pije zachowuje się normalnie rano śpi w nocy buszuje. Niepokoją mnie tylko dźwięki. Mam iść do weta? Czy to alergia? Choroba? Błagam pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze - spokój. Po drugie trzeba udac się jak najszybciej do weterynarza specjalizującego się w gryzoniach lub zwierzętach egzotycznych. Zazwyczaj skrzek i pisk chomiki wydają w przypadkach, gdy coś je boli, jest im niewygodnie albo się bardzo stresują. Tutaj przyczyna nie jest znana i trzeba ją ustalić z weterynarzem. Może to być choroba, ale nie musi. Maluszek jest bardzo młody i w nowym miejscu, może jest to związane ze stresem, przez który przechodzi chomik, przyzwyczjając się do nowego domu. Weterynarz jest potrzebny, aby wykluczyć chorobę. Takie pytanko - jesteś z dużego miasta, czy z małej miejscowosci? W miastach o wiele łatwiej o dobrego weta, ale w mniejszych gminach tez można trafić, a jeśli nie - trzrba dojechać do najbliższego miasta. Koniecznie napisz co z chomikiem po wizycie. 

PS: jeśli jesteś z Lublina moge Ci podać dokładny adres kliniki, w której zajmują się moim chomiczkiem, ale wątpie, żeby zdarzył się az taki zbieg okoliczności, że jestes z mojego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź do weterynarza, ale takiego ze specjalizacją w zwierzętach egzotycznych.
Jeśli zwierzątko pochodzi ze sklepu, tym bardziej zachęcam do wizyty, bo niestety te ze sklepów często są chore, mają pasożyty itp.
Wychodząc z chomiczkiem z domu pamiętaj żeby otulić transporterek kocem, aby nie zmarzł i się dodatkowo nie przeziębił.

Jeśli bedzie problem ze znalezieniem weta to pisz, pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, BangBang napisał:

Po pierwsze - spokój. Po drugie trzeba udac się jak najszybciej do weterynarza specjalizującego się w gryzoniach lub zwierzętach egzotycznych. Zazwyczaj skrzek i pisk chomiki wydają w przypadkach, gdy coś je boli, jest im niewygodnie albo się bardzo stresują. Tutaj przyczyna nie jest znana i trzeba ją ustalić z weterynarzem. Może to być choroba, ale nie musi. Maluszek jest bardzo młody i w nowym miejscu, może jest to związane ze stresem, przez który przechodzi chomik, przyzwyczjając się do nowego domu. Weterynarz jest potrzebny, aby wykluczyć chorobę. Takie pytanko - jesteś z dużego miasta, czy z małej miejscowosci? W miastach o wiele łatwiej o dobrego weta, ale w mniejszych gminach tez można trafić, a jeśli nie - trzrba dojechać do najbliższego miasta. Koniecznie napisz co z chomikiem po wizycie. 

PS: jeśli jesteś z Lublina moge Ci podać dokładny adres kliniki, w której zajmują się moim chomiczkiem, ale wątpie, żeby zdarzył się az taki zbieg okoliczności, że jestes z mojego miasta.

Niestety nie jestem z Lublina. Mieszkam we Wrocławiu. Po weekendzie wybiorę się do specjalisty dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie super, we Wrocławiu nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem fachowej pomocy weterynaryjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, BangBang napisał:

W takim razie super, we Wrocławiu nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem fachowej pomocy weterynaryjnej.

Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze strasznie się do niej przywiązałam dała mi radość i szczęście i nie chciałabym aby coś ją bolało. Na razie w ciągu dnia te dźwięki są mniejsze ale w nocy np. tak koło 23 to się nasilają i są głośne.  Ogólnie też jest lekko skulona tak jakby leży na boku a główkę ma na brzuszku czy to dobra pozycja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli maluch leży na boczku i popiskuje to bym leciała jak najszybciej do weta.
U chomiczka choroby rozwijają się w tempie błyskawicy i nie ma co czekać na poniedziałek, tym bardziej, że masz możliwość załatwić to dzisiaj.
We wrocławiu masz SK-VET http://www.skvet.pl/kontakt Mają dzisiaj czynne do 16:00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki mogą spać w różnych pozycjach, ale popiskiwanie nie jest normalne i jak najszybciej musi zobaczyć to weterynarz. Napisz po wizycie co z chomikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi