Skocz do zawartości

Pomocy! Rodzice nie chcą się zgodzić na samlę dla chomika!

Rekomendowane odpowiedzi

Chce przekonać rodziców na samlę, bo klatka która mam jest za mała. Ma ona 59x38 cm. Nie wiedzialam wtedy że jeden lub dwa cm robią różnicę. Powiedziałam tacie że przecież tamtą klatkę kupił z moich pieniędzy, i ta samle też chce żeby kupił z moich pieniędzy. Tata mówi że to wydawanie pieniędzy w błoto :sad:

Odnośnik do odpowiedzi

Chce przekonać rodziców na samlę, bo klatka która mam jest za mała. Ma ona 59x38 cm. Nie wiedzialam wtedy że jeden lub dwa cm robią różnicę. Powiedziałam tacie że przecież tamtą klatkę kupił z moich pieniędzy, i ta samle też chce żeby kupił z moich pieniędzy. Tata mówi że to wydawanie pieniędzy w błoto :sad:

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie... Nie przesadzajmy aż tak. Taka mała różnica... nie robi za bardzo różnicy. Jeżeli chcesz załatwić większe lokum dla malucha to uzbieraj ze swoich pieniędzy albo pros tatę do skutku, ale nie jest to coś co trzeba zrobić od razu. Chomikowi nic sie nie stanie, jeśli pomieszka przez jakiś czas w lokum za małym o 2cm.

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami ciężko jest przekonać rodziców...
Możesz pokazać tacie zdjęcia klatek na grupie na facebook'u - grupa nazywa się  "jestem twoim przyjacielem nie więźniem".
Jeśli twój chomiczek wspina się po kratach, możesz powiedzieć, że boisz się, że łapka mu kiedyś utknie między prętami i mu się złamie.
Jeśli gryzie pręty - może sobie połamać zęby.
Czasami działa też argument "ale [tu imię chomiczka] to mój synuś/córcia, a na szczęściu i zdrowiu dzieci nie można przecież oszczędzać".

Moja strategia z rodzicami była zawsze taka, że najpierw przekabaciłam tego łatwiejszego do przekonania rodzica (u mnie akurat to był tata) i nieco z jego pomocą przekonywałam upartą mamę ;)

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.01.2020 o 19:28, BangBang napisał:

uzbieraj ze swoich pieniędzy albo pros tatę do skutku

Akurat na święta dostałam ok. 100 zł. Samla kosztuje ok. 50, więc pieniądze mam

A tate prosiłam już tyle razy że ma już dość :unsure:

Edytowane przez (Dyziaczkowa)
Małe błędy ortograficzne ^^
Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Squirrella napisał:

Zapytaj tatę, co musiałabyś zrobić żeby się zgodził. Może coś wskurasz w ten sposób ;)

Już się zgodził, muszę tylko mieć posprzątany pokój przez ok. tydzień.

I tak kupie samle z moich pieniędzy, więc chce kupić klatkę BOB która jest wieksza

Edytowane przez (Dyziaczkowa)
  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.01.2020 o 19:28, BangBang napisał:

Chomikowi nic sie nie stanie, jeśli pomieszka przez jakiś czas w lokum za małym o 2cm.

Liczy się powierzchnia, a nie obwód, więc to więcej niż 2 cm.
A do tego samla jest znacznie większa niż ta klatka, więc super, że Dyziaczkowa się stara!

Odnośnik do odpowiedzi

DT Chomicze Życie oczywiście, że dobrze, że się stara, ale te kilka cm nie robi az takiej różnicy, że trzeba bardzo szybko zmienić lokum. Można obmyslić plan na przekonanie rodziców i dac sobie chwilkę. Z tego co widzę to się udało, więc wszystko dobrze się skończyło.

Odnośnik do odpowiedzi