Skocz do zawartości
Robert177

Tory plastikowe i klipsy do klatki jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość popularną klatkę jerry z niebieksimi torami. Niestety trochę popsuły mi się tunele a klipsy trzymające pięterka całkiej poginęły. Czy macie pomysł gdzie to kupić w jakiejś normalnej cenie.

Wyglądają tak:

https://zoohandel24h.pl/akcesoria-do-klatek/339-tunel-plastikowy-do-klatki-dla-gryzoni.html

Akurat w tym sklepie cena za dostawę to jakieś nieporozumienie. Może jakiś inny sklep albo zamieniki . Srednica to 5 cm. Dziękuje za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie wiem gdzie mógłbys kupić takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka jest bardzo popularna aż dziw bierze że tak to ciężko znaleźć te elementy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet lepiej, że się te rury rozleciały. Klatka choć popularna to wcale nie jest polecana.
Raz, że jest mniejsza od minimum dla jakiegokolwiek gatunku a dwa to głównie plastik.
Plastikowe rury są bardzo niezdrowe, słaba wentylacja, jak chomik nasika to truje się oparami amoniaku z własnego moczu...
W rusze nie raz chomik utknął raz wysedł bez szwanku a innym razem koniec był smutny.

Za cenę tego plastikowego badziewia można kupić porządną klatkę w głęboką kuwetą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert117 tak sobie teraz myślę, że może nie trzeba kupować tych rur. Zgadzam się z poprzedniczką co do tych słów o klatce. Sam niestety używam takiej, ale niedługo zamierzam przenieść malucha do lepszego lokum. Zastanawiałeś sie nad kupnem zwykłego plastikiwego pudła przynajmniej 60x40? Można je całkiem spoko urządzić, jest tanie, a chomik na pewno będzie sie tam czuł o wiele lepiej. Pamiętaj tylko, żeby nie było zbyt niskie, aby chomik nie miał szansy ucieczki.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie chomik jest zadowolony z tej klatki. Rury popsuły się, bo mi spadły podczas mycia. Nie wiem chomik radzi sobie bardzo dobrze w tych rurach. Jak patrzyłem to jest zwrotny i potrafi sobie zmienić kierunek nawet w rurze. Po każdym umyciu klatki zmieniam mu układ tych rur by mu się nie nudziło. Na pewno przepuszczają powietrze,nawet maja specjalne otwory. O dziwo mimo opinii że jest za wysoka to chomik lubi spać na samej górze na tzw tarasie. 

Udało mi się skombinować te rurki.Teraz chomik będzie miał 2 tarasy i system rozbudowanych tuneli. 

Temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy mają średnicę 20cm? Nie liczy się ilość, a jakość :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Robert177 napisał:

U mnie chomik jest zadowolony z tej klatki.

Pewnie twittował na ten temat?
Jakbyś zmienił warunki, zobaczyłbyś po reakcji zwierzaka, że było warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, DT Chomicze życie napisał:

Pewnie twittował na ten temat?
Jakbyś zmienił warunki, zobaczyłbyś po reakcji zwierzaka, że było warto.

A wtedy po zacznie twitowac? Rozumiem że Twoj chomik jest niezadowolony z warunków jakie mu zapewniasz. Uwierz jednak, że są miejsca gdzie chomiki są zadowole. Jak nie umiesz rozpoznać zadowolenia twojego chomika to przykro mi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, BangBang napisał:

Ale czy mają średnicę 20cm? Nie liczy się ilość, a jakość :))

To przecież napisałem. Dziwnie jakos ten wątek się rozwija. Nagle zarzuca mi się złe klatki, kołowrotki czy sugerowanie jakoby mój chomik był nieszczęśliwy, bo nie twittuje do mnie. 

Dlatego proszę moderację o zamknięcie wątku. 

A innym którzy są tacy mądrzy proponuję trochę pokory w życiu a nie pozjadanie wszystkich rozumów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert177 Po pierwsze nie ma tu żadnej moderacji. Po drugie DT Chomicze Życie ma na koncie dziesiątki uratowanych chomików i nigdy nie uwierzyłbym w to, że mają tam złe warunki. Pp trzecie nic Ci nie zarzucam tylko pytam, bo sam mam podobna klatkę i wiem, że trochę trudno tam zmieścić dobry kołowrotek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BangBang napisał:

Robert177 Po pierwsze nie ma tu żadnej moderacji. Po drugie DT Chomicze Życie ma na koncie dziesiątki uratowanych chomików i nigdy nie uwierzyłbym w to, że mają tam złe warunki. Pp trzecie nic Ci nie zarzucam tylko pytam, bo sam mam podobna klatkę i wiem, że trochę trudno tam zmieścić dobry kołowrotek.

Rozumiem i teraz chce ratować chomika ode mnie, bo mam złą klatkę. Chomik jest nieszczęśliwy, bo lubi spać na tarasie. Standardowy kołowrotek ma 13,5, ale tam odpowiednio stawiając spokojnie można zmieścić więcej. To jest wysoka klatka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie spoko. Chce tylko naprostowac jedną rzecz. Nie mówimy, że u Ciebie chomik jest nieszczęśliwy. Sam miałem wiele chomików w tej klatce, bo kiedyś nie wiedziałem jakie sa minimalne wymiary i były całkiem szczęśliwe. Chodzi nam o to, że w większej klatce byłby jeszcze szczęśliwszy. Sorki, jeżeli moje wiadomości jakoś Cię uraziły.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki z natury nie lubią wysokości - mój mając ściółkę kukurydzianą ciągle spał to w tunelu na półce to w kąciku na pięterku.
Trociny, które niestety pyliły sprawiały, że kichał więc też unikał leżenia na nich czy kopania.
Po zmianie ściółki coraz mniej przesiadywał na wysokościach.
Biorąc pod uwagę, że chomiki to zwierzątka podziemne i niezdarne, raczej coś mu nie pasuje na dole i dlatego śpi na tarasie.
Możesz zrobić test - pudło na wybiegu, wyładowane ściółką o warstwie 20 cm. Zobaczysz najpewniej zupełnie "innego' zwierzaka ;)

W temacie kołowrotka - jak chomiś będzie biegał to przyjrzyj się jego pleckom - powinny się układać prosto, tak jak wtedy kiedy biega po podłodze.
Jeśli główka, plecki i tyłeczek nie są w jednej linii, a raczej tworzą łuk, to jest to sygnał do zmiany kółeczka na większe.
Za małe kółka powodują bóle kręgosłupa i zwyrodnienia... to trochę jak by ci dali rowerek dla 3 letniego dziecka i kazali jeździć po parę godzin dziennie...

Rury... tak mają one otwory wentylacyjne, ale wentylacja jest bardzo słaba.
Alternatywa dla plastiku (o wiele zdrowsza) to  tunele drewniane - zabawa, kryjówka i materiał do ścierania zębów oraz pazurków.

7 godzin temu, Robert177 napisał:

A innym którzy są tacy mądrzy proponuję trochę pokory w życiu a nie pozjadanie wszystkich rozumów. 

Każdy wypowiadający się na forum nie ma na celu ataku na Ciebie, a jedynie doradzenie w kwestii opieki nad zwierzątkiem, które możesz nieświadomie krzywdzić nie znając podstaw dotyczących opieki nad nim. Wielu z nas przez to przeszło, a wiesz mi, że ogólna wiedza typowego "nowicjusza" jest przerażająca i opiera się na tym co powiedziała pani z zoologa + stereotypy i zapytaj onet. Jak poczytałam informacje na stronach różnych DT to się za głowę złapałam. Raz że widziałam swoje błędy jak na dłoni, a dwa widząc, że nawet nie ma w Polsce nowoczesnych książek, bazujących na badaniach i obserwacji tych wspaniałych zwierząt, i które nie powielałyby szkodliwych stereotypów.
Nie ma się co oburzać, unosić pychą i udawać, że wie się lepiej, bo się miało 243546 chomików.
Jeśli kocha się swojego chomiczka, to się czyta, słucha specjalistów, pogłębia wiedzę i poprawia błędy.

***Z całą pewnością mogę stwierdzić, że mój Pączuś nadal żyje i ma się dobrze, głównie dzięki temu forum, stronom DT oraz grupie chomiczej, którą polecam (kopalnia wiedzy).
Tu się dowiedziałam o tym jak ważne jest ważenie zwierzątka, że nie każdy weterynarz pomoże i wyleczy mojego malucha.
Dzięki tym wszystkim chomiczym pasjonatom mój klusek ma też duże lokum, z wyposażeniem adekwatnym do gatunku, które uwielbia i wręcz niechętnie z niego wychodzi :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.01.2020 o 15:31, Robert177 napisał:

Rozumiem i teraz chce ratować chomika ode mnie, bo mam złą klatkę. Chomik jest nieszczęśliwy, bo lubi spać na tarasie. Standardowy kołowrotek ma 13,5, ale tam odpowiednio stawiając spokojnie można zmieścić więcej. To jest wysoka klatka. 

Umiejętność czytania ze zrozumieniem ginie w narodzie.
Nie zamierzam ratować Twojego chomika, chcę tylko, żebyś uwzględnił, że dopóki nie będziesz miał porównania, nie zobaczysz różnicy w zachowaniu, a bez tego ciężko zobaczyć chomicze preferencje, co moglibyśmy umownie nazwać lubieniem.
Nie wiesz, co lubi Twój chomik, widzisz, jak sobie radzi w tym, co mu zapewniasz.
Ja miałam okazję obserwować dobrze ponad 100 chomików w różnych warunkach i na co dzień widzę różnicę wynikającą ze zwiększenia powierzchni, średnicy kołowrotka i zmiany ściółki na odpowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi