Skocz do zawartości

Nasionka dynii/słonecznik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chomiki miałam będąc dzieckiem, i teraz po tylu latach mając 20 lat wzięłam z facetem ta kulkę Oreo. <3  Na chomikach się znam, czytam forum, interesuje się nimi natomiast mam pytanie/problem.

Czytałam, że nie należy podawać zbyt często nasion dyni/słonecznika ponieważ może to doprowadzić do zwiększenia się masy chomika.
Okej, ale co w przypadku gdy tylko tym(nie liczę świeżych warzyw/owoców) jesteśmy w stanie ją oswoic/zachęcić do wejścia na rękę? Jest ona płochliwa, ale już się do nas przyzwyczaiła, daje sie głaskać,wchodzi na ręke.
 Jaka jest maksymalna ilość jaka może zjeść chomik tych nasion? + Ile mniej plasterków ogórka/jabłka/marchewki etc jest porcją wystarczającą na dzień?
Ma zróżnicowana dietę, ale takie smaczki chcemy jej dawać tylko z ręki.

Pozdrawiam!
82439230_239387590388492_4422086993542905856_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkFHg6rVWBLZHdbFL62v-tgSWK6ZbCZF1Pw3lfhkf53eJ-OJ258nkzyttwyW68WNYQ&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=22921c91f0c412b07b06b7bdbb737f4f&oe=5E90B283

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma nigdzie podanej dokładnej ilości.
Jeśli chodzi o smaczki...
Powiedzmy, że dziś dajesz mu 1 plasterek jabłka - jeśli pokroisz go na mniejsze kawałeczki na czas oswajania to bedzie to jak znalazł.

Ja swojego raczę orzeszkami ziemnymi - a że mój to dżungar to dostaje nie więcej jak połówkę takiego orzeszka. Tyle, że reakcja wygląda tak: "ale jak to tylko jeden, daj sprawdzę może masz więcej" to łamię tą połówkę na jeszcze więcej kawałeczków. Mały ma radochę bo tyyyyle orzeszków dostał ^_^

Ogółem chodzi o racjonalność i nie przesadzanie. Słonecznik to jak cukierki - garść będzie za dużo, ale 2-3 sztuki powinno być ok.

Odnośnik do odpowiedzi