Skocz do zawartości
dyshor

Mieszanie preparatu witaminowego z pokarmem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem dla chomika witaminy - Dolfos Witaminy RodeVit Mult do mieszania z pokarmem.Ostatnio jakiś osowiały się stał,co prawda widzę poprawę,ale produkt został kupiony i nie chce by się zmarnował. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia i trzeba poczekać aż chomik się do nich przekona  ? Bo na razie to tak średnio. Pytanie czy mieszanie z pokarmem jest dobrym rozwiązaniem,teoretycznie tak,ale może ktoś w praktyce miał te czy inne witaminy w takiej formie i może coś o nich powiedzieć ? Jak zwykle liczę na społeczność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź chomiczka do weta. Na osowiałość same witaminy nie pomogą.

A zamiast dawać sztuszne twory, lepiej dawaj zioła i codziennie warzywko. Suplementy nie będą potrzebne przy dobrej diecie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przemyślałem to ,macie rację. Karmię Człapka głównie naturalnymi składnikami,mieszanki warzyw ,zioła itp. Ale dzisiaj zamówiłem jeszcze kilka paczek ziół i mieszanek warzyw z algami z Herbal Pets. Co do samopoczucia chomika - minęło. Nie wiem,może jestem za bardzo przewrażliwiony,może to zimowa apatia była,nie wiem,ważne,że przeszło. Kolbę prosa,jako zamiennik zwykłej kolby mogę mu wstawić do klatki :) ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak,waga jest stała ,nie spada. Myślę ,że był to jakiś dziwny epizod ,może się czymś zatruł ,choć bardzo dbam by dostawał świeży pokarm mokry i suchy. Nie dostaje też nic niedozwolonego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi