Skocz do zawartości
ZengV

Karma dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem sobie tydzień temu chomika syryjskiego nazwałem go Kiki. Decyzja padła na tą klatkę https://klatki.org/produkt/klatka-chomik-mega1-gratisy/ , Karma Vitapol premium 500g , zioła z herbapets czy jak tam i co dziennie czasami co drugi dzień owoce i warzywa - jabłka , marchewka itp. i Przysmaki niedawno zrobiłem kulki z chleba i powtykane do środka pestki dyni , słonecznika itp. i ususzyłem póżniej.
I chciałbym waszą pomoc chciałbym zmienić karme bo słyszałem nie przyjemne opinie od niektórych chciałbym nazwy jakiejś nawet dobrej karmy dla chomika do 10-15 zł , Zioła do 10 zł i jakieś przysmaki dla chomika żeby chciał się bawić itp. , tunele jakieś i jakiś hamak.

Ps. nie chce odpowiedzi masz internet to se poszukaj - Co mi z tego ze se poszukam jak nie wiem czy do dla syryjka będzie dobre

Dzięki z góry za odpowiedzi wszystkie

Edit: I jeszcze jakiś grzebień miękki dla chomika syryjskiego długowłosego

Edytowane przez ZengV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 15 zł kupisz 500g Mixeramy, a to na naszym rynku jedna z najlepszych karm. Zioła Herbalpets są w porządku i nie są drogie. Możesz kupić kłosy sorgo i prosa, tunele z siana, ciastka z JKFarm. Polecam zrobić duże zakupy w sklepie internetowym, bo w stacjonarnych sklepach zoologicznych nie znajdziesz większości tych rzeczy. Miękka szczoteczka do zębów powinna się sprawdzić jako grzebień ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki :D Zakupie i ciekawe czy chomik się ucieszy pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy ściółce konopnej albo lnianej grzebień nie będzie potrzebny. Ew. miękka szczoteczka do zębów.

Super, że szukasz informacji i chcesz zadbać o chomika!
Niestety, klatka jest zdecydowanie za mała :(

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Tindomiel napisał:

Za 15 zł kupisz 500g Mixeramy, a to na naszym rynku jedna z najlepszych karm

Podzielam tę opinię.

Natomiast hamak dla chomika, to nie jest dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam karmy Vitakraft, masa śmieci i chemii zamiast prawdziwego jedzenia. 
Bez dobrej diety chomiki częściej zapadają na choroby - 15zł za paczkę mikseramy raz na 3 miesiące to nie drogo.
Weterynarz w przypadku choroby spowodowanej złą dietą wyjdzie o wiele więcej.

Ten DekoArt Miodowy... chomikom nie dajemy miodu, zalepia poliki.
Deko Art Coctail owocowo-różany - może być ok, ale granulat koniecznie do wyciągnięcia.

Jeśli chodzi o tunele - nic nigdy nie przebiło rolki po papierze toaletowym czy ręczniku kuchennym ;)
Hamak jak już tak bardzo chcesz to wieszaj nisko, chomiki z nich zeskakują, a że są gapciami to łatwo o urazy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Squirrella

Też chciał bym kupować drogą karmę tylko rodzice mówili że jeśli chce chomika sam będę mu wszystko kupował mam 15 lat A pieniędzy za dużo nie mam.

Weź ktoś podaj nazwę karmy do 10 zł jakieś przysmaki dla chomika syryjskiego i jakby ktoś by mógł podesłać stronkę w której to wszystko jest i że na pewno wszystko mi wyślą dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy niskim budżecie, zamiast kupować drogi hamak, który najpewniej chomik oleje, lepiej zainwestować w porządną karmę.
Z karm poniżej 10 zł będziesz musiał powyciągać kolorowe chrupki i nadmiar słonecznika - czyli praktycznie pół paczki pójdzie do kosza.
Hamaczek można zrobić samodzielnie np. ze starej bawełnianej koszulki, i zobaczyć czy jest jakieś zainteresowanie nim od strony chomika ;)

Sklepy polecane przez chomicze grupy to hipcio.sklep.pl, pupillo.pl oraz spiżarnia gryzonia.

Smakołyki?
Kawałek jabłuszka czy gruszki, które można ususzyć samodzielnie, marcheweczka, pomidor i papryka (bez pestek i skórki), ogórek, cukinia, kabaczek, dynia, brokuł, kalafior. Raz na dłuższy czas można dać rodzynkę (pod warunkiem, że na opakowaniu nie ma informacji o wykorzystaniu w produkcji siarki)
W biedronce można kupić mieszankę: orzeszki piniowe + pestki dyni + słonecznik, paczka kosztuje około 5 zł.
Parę fistaszków na wagę i też wyjdą grosze.

Z wszystkich kupnych "smakołyków", i tak najlepsze są orzeszki i słonecznik czy pestki dyni.
Nie ma sensu kupować szkodliwych  pseudo-smakołyków kiedy można dać coś zdrowego.
Ja mojemu daję orzeszki ziemne - połówkę łamię dodatkowo na 6-8 kawałeczków i obserwuje jak Pączuś ma zaciesz, bo Duża dała mu nie jednego a "tyle" orzeszków xD Nie ważne, że malutkich, grunt że aż tyle!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.01.2020 o 19:58, ZengV napisał:

@Squirrella

Też chciał bym kupować drogą karmę tylko rodzice mówili że jeśli chce chomika sam będę mu wszystko kupował mam 15 lat A pieniędzy za dużo nie mam.

Jak przyjdzie wiosna, to możesz wybrać się na spacer na łąkę, za miasto i pozbierać mniszka (liście, kwiaty), babkę lancetowatą, koniczynę, mięte, pokrzywę... Gałązki i liście brzozy, lipy, wierzby, gruszy, jabłoni, dzikiej róży (również owoce)... Można pozbierać więcej i ususzyć. Ja suszę w suszarce do grzybów i robię zapasy na zimę. Opcji na urozmaicenie życia chomikowi jest wiele, trzeba tylko sprawdzać, czy daną rzecz chomik może jeść. Podstawa to dobrze dobrana i urozmaicona karma, a resztę to można już za grosze ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Tindomiel napisał:

Jak przyjdzie wiosna, to możesz wybrać się na spacer na łąkę, za miasto i pozbierać mniszka (liście, kwiaty), babkę lancetowatą, koniczynę, mięte, pokrzywę...

Z mnieszkiem trzeba uważać, bo często jest mylony z mleczem, a ten jest trujący. Jeśli się ktoś nie zna to lepiej mniszka sobie odpuścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Squirrella napisał:

Z mnieszkiem trzeba uważać, bo często jest mylony z mleczem, a ten jest trujący. Jeśli się ktoś nie zna to lepiej mniszka sobie odpuścić ;)

Prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi