Skocz do zawartości
ZengV

Chomik i kuweta :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chomik na początku zamieszkania u mnie w nowej klatce korzystał z kuwety sikał do niej w tym momencie on sika i kupka do swojego domku czy wie ktoś jak nauczyć go korzystania z kuwety?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy też od chomika. Czasami to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe, a czasami chomik sam wie co robić. Słyszałem, że jeżeli w jednym miejscu ułożysz te brudne wióry, a reszta klatki będzie czysta,to chomik będzie wiedział, gdzie się załatwiać, ale pewności nie mam, ponieważ nigdy nie miałem z tym problemu. Radzę poczekać na odpowiedzi innych osób. 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzk :D to ja czekam na inne odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczkowi posprzątałem klatka i nasypalsm piasku specjalnego i brudnych wiórek trochę do kuwety i sika A do domu kupka pewnie teren zaznacza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupka w domku to norma.  Chomiki tak jak króliki czy świnki morskie często jedzą swoje kupy. Stąd ich obecność w spiżarni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, bobki będą w różnych miejscach. Podrzucanie zasikanej ściółki w miejsce pożądanej toalety bądź przenoszenie toalety w miejsce preferowane mog ą pomóc. 
Mnie pomaga brak oczekiwań i dostosowywanie się do aktualnych upodobań chomików. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi