Skocz do zawartości
ZengV

Wybieg dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam chomika od tygodnia pozwoliłem mu się przyzwyczaić mam nadzieje że wszystko robiłem dobrze.
Jedzenie dostaje itp. co dziennie woda wymieniana, klatka to https://klatki.org/produkt/klatka-chomik-mega1-gratisy/
I chciałbym mu stworzyć wybieg tylko nie chce z tych płyt HDF tylko jakoś samemu i co moge do tego wybiegu kupić i jak zrobić sam wybieg pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyty hdf są chyba najlepszym materiałem. Można zrobić wybieg też z desek itp.
Ogólnie musi to być materiał, którego chomik nie przegryzie i po którym nie wyjdzie sobie sam oraz bezpieczny w przypadku zjedzenia.
Jeśli masz pokój bez zakamarków i miejsc gdzie chomik mógłby się wcisnąć to można go puszczać po takim pokoju.
Świetnie sprawdza się jako wybieg wanna - zatykamy odpływ i kładziemy na dno kocyk/ręcznik.

Co do klatki, to mam nadzieję, że nie trzymasz tam syryjka, bo jest ona nieco mała nawet jak na potrzeby karzełka.
Klatka niby ma 70x40, ale są to wymiary zewnętrzne, a w najwęższym miejscu kuweta będzie miała zdecydowanie mniej.
Minimalna powierzchnia podstawy klatki dla syryjka powinna mieć 80x40 (3200cm2) a dla karzełka 60x40 (2400cm2).
Jeśli obecne lokum w podstawie jest mniejsze od minimum - warto pomyśleć o czymś większym ;)
Wielkość klatki zwierzaka przekłada się na szybkość oswojenia i jego zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pokój z wieloma zakamarkami. I bardziej chodzi mi o taki składany ten wybieg jak bym mógł to wykonać i czy ktoś podpowiedział mi też co kupić do takiego wybiegu
EDIT: I tak trzymam tam syryjka ale ta klatka wydaje się duża i chomikowi chyba się podoba a ta klatka nie była tania i innej nie kupie

Edytowane przez ZengV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lidzie kupują przycięte na wymiar płyty hdf, przyklejają/przykręcają rzepy przy końcach, na które łączą płyty.
Inni łączą płyty zawiasami, jeszcze inni haczykami. Gdzieś na forum był chyba nawet temat jak taki wybieg zrobić.

Dla syryjka ta klatka to niestety więzienie :(
Ma tam chociaż odpowiednie kółko (28cm średnicy) i 10cm ściółki do kopania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest około 11 cm a kółko mam zamiar dokupić za tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi