Skocz do zawartości

Pomocy. Wydrapane oko

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Marysia napisał:

Dziękuję za rady. Z Puniem jest jak narazie dobrze. Co prawda nieotwiera jednego oczka. Ale żyje i ma apetyt. 

A byłaś u weterynarza?

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi

No. U ciebie też dobrze. TY nie masz wydrapanego oka i masz się świetnie, nie?

Pomyślałaś o tym, jaki to ból? Jakbyś się czuła, gdyby tobie nikt nie pomógł w takiej sytuacji? Brak mi słów dla takiej znieczulicy.

Odnośnik do odpowiedzi

Sarsaparilla , uprzedziłaś mnie ze swoim komentarzem...użyłaś bardzo subtelnych i delikatnych słów w ocenie  postawy Marysi ( moim zdaniem zbyt delikatnych ),

z drugiej zaś strony, zdaję sobie sprawę, iż w słowniku osób kulturalnych brak jest słów wystarczająco mocno i dobitnie określających zachowania niektórych

homo sapiens, omyłkowo nazywanych  ludźmi !

Niewiele można tu dodać.....poza ogromnym współczuciem dla tego małego, bezbronnego zwierzątka .

Na marginesie...... coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu do kategorycznego zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt przez niektóre osobniki rodzaju ludzkiego !

( podobne zdanie mam odnośnie zezwoleń na prowadzenie pojazdów mechanicznych )

Edytowane przez Rodzina Połanieckich
Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, dziewczyna jeszcze nie napisała, że nie była u weterynarza. Może była, a my niepotrzebnie wylewamy na nią hejt. Zdaje mi się, że nikt nie byłby na tyle głupi i nieodpowiedzialny, aby w takiej sytuacji nie pójść do specjalisty :p

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

BangBang, z wieloletniego doświadczenia, którego na forum nie widać, bo nie udzielam się od lat, powiem ci, że ludzie potrafią być o wiele gorsi. Samo tego typu pytanie na forum, zamiast błyskawiczna podróż do weta, to okrucieństwo.

Rodzina Połanieckich, w myślach użyłam wielu niecenzuralnych słów. Naprawdę nie rozumiem, jak można tak się zachować w stosunku do zwierzęcia.

Edytowane przez sarsaparilla
Odnośnik do odpowiedzi

Samo zdanie, że żyje i ma apetyt już mi lampkę czerwoną zapaliło. Szkoda słów. 

Niestety, ale widać przedmiotowe podejście do zwierzaka... Ja mam zawsze cichą nadzieję w karmie, która wraca...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
W dniu 2.01.2020 o 13:40, sarsaparilla napisał:

No. U ciebie też dobrze. TY nie masz wydrapanego oka i masz się świetnie, nie?

Pomyślałaś o tym, jaki to ból? Jakbyś się czuła, gdyby tobie nikt nie pomógł w takiej sytuacji? Brak mi słów dla takiej znieczulicy.

Byłam u weterynarza odrazu tylko efektów niewidziałam i się wystraszyłam. Mógł byś się najpierw zapytać a nie. A ty masz znieczulice do ludzi! 

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.01.2020 o 17:22, sarsaparilla napisał:

BangBang, z wieloletniego doświadczenia, którego na forum nie widać, bo nie udzielam się od lat, powiem ci, że ludzie potrafią być o wiele gorsi. Samo tego typu pytanie na forum, zamiast błyskawiczna podróż do weta, to okrucieństwo.

Rodzina Połanieckich, w myślach użyłam wielu niecenzuralnych słów. Naprawdę nie rozumiem, jak można tak się zachować w stosunku do zwierzęcia.

Byłam odrazu. Tylko niewidziałam efektów i się wystraszyłam. Mógł byś się najpierw zapytać. Wsumie to i tak mam cie gdzieś. Pisz se co chcesz. 

Edytowane przez Marysia
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.01.2020 o 07:22, Squirrella napisał:

Samo zdanie, że żyje i ma apetyt już mi lampkę czerwoną zapaliło. Szkoda słów. 

Niestety, ale widać przedmiotowe podejście do zwierzaka... Ja mam zawsze cichą nadzieję w karmie, która wraca...

Napisałam tak bo niewiedziałam jak inaczej napisać. I nietraktuje zwierząt przedmiotowo. I ja też mam nadzieję że karma wruci ale do ciebie 

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Marysia napisał:

Napisałam tak bo niewiedziałam jak inaczej napisać. I nietraktuje zwierząt przedmiotowo.

Jak inaczej napisać? A chociażby tak:
"Chomik ma wydrapane oko przez kota, byłam u weta, ale oczko jest ciągle zamknięte i nie widzę poprawy"

Twoja wypowiedź zabrzmiała raczej tak: "widzę że zwierzak żyje i ma apetyt, więc do weta na razie nie idę".
My w myślach nie czytamy, szklanych kul też nie mamy - bazujemy na informacjach jakie sama nam podałaś i twoich odpowiedziach.
Tu wszystkim zależy na dobrobycie i zdrowiu zwierzątek.

Co do wracającej karmy, to mam nadzieję, że do mnie kiedyś wróci, bo dbam o mojego przyjaciela i gdyby komuś tak na mnie kiedyś zależało jak mi na tej klusce to byłby chyba szczyt marzeń :)

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Squirrella napisał:

Jak inaczej napisać? A chociażby tak:
"Chomik ma wydrapane oko przez kota, byłam u weta, ale oczko jest ciągle zamknięte i nie widzę poprawy"

Twoja wypowiedź zabrzmiała raczej tak: "widzę że zwierzak żyje i ma apetyt, więc do weta na razie nie idę".
My w myślach nie czytamy, szklanych kul też nie mamy - bazujemy na informacjach jakie sama nam podałaś i twoich odpowiedziach.
Tu wszystkim zależy na dobrobycie i zdrowiu zwierzątek.

Co do wracającej karmy, to mam nadzieję, że do mnie kiedyś wróci, bo dbam o mojego przyjaciela i gdyby komuś tak na mnie kiedyś zależało jak mi na tej klusce to byłby chyba szczyt marzeń :)

Okej. 

Pisałam to w pośpiechu bo się o niego bałam. 

Odnośnik do odpowiedzi

Zabezpiecz dobrze chomiczka przed kotem. Te dwa zwierzaki nie powinny mieć do siebie dostępu.
Jeśli masz klatkę - albo nie wpuszczaj kota do pokoju z klatką, albo wymień ją na akwarium/samlę/terrarium.
Kocie pazury bez problemu potrafią pociąć chomiczka przez kraty.

Edytowane przez Squirrella
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi