Skocz do zawartości
dyshor

Chomik średnio chce korzystać z wybiegu.Co ma się w nim znaleźć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Chomik nie za bardzo chce korzystać z uroków wybiegu.Pobiega może z kilka minut ,chowa się za kołowrotkiem i tam zasypia(nie wyciągam go na chama,wychodzi sam w okolicach 20-21).Być może to normalne,ale nie mam zamiaru wstawać rano do pracy ledwo żywy ,bo czekałem aż chomik wyjdzie o swojej ulubionej porze(1:00-2:00). Jak więc go zachęcić do zabawy ? Ma pochylnię,mostek,drewniany domek ze stopniami,jakąś pierdołkę z dzwoneczkiem,kołowrotek,drewniany tunel (długi),tunele z rolek po papierze toaletowym....Wybieg ma 160*50.Tak myślałem czy nie dać kuwety ze starej klatki,nasypać tam trocin,sianka...Tylko pytanie czy ten leń tam wejdzie....I czy to coś urozmaici oprócz tego,że zabierze miejsce do latania.Proszę o pomoc.Na pewno macie wybiegi,wiece więc co należałoby w takich "budowlach" posiadać...

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak,Dżungar. No faktycznie kryjówek ma mało ,ukrytych przysmaków tez...hmm...a masz jakieś ciekawe pomysły bez wydawania całej wypłaty :) ? Nie chcę tak szybko się poddawać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie ma kształtu kuli, to parę piniowych, do tego to, co szczególnie lubi z karmy.

Na wybiegu rolki od ręczników papierowych, różne pudełka z niewielkimi wejściami (trzeba zwracać uwagę, czy nie zjada, bo wtedy nie można serwować farb drukarskich), można też się rozejrzeć za kartonem bez nadruku i pokombinować tunele, domki i itp. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj mu zgasić światło jak będzie na wybiegu. Jeśli ma charakter podobny do mojego chomika to od razu się obudzi :).

Z obserwacji mojego chomika:

- nowy teren (lub dawno nie widziany) - duża aktywność, czyli jeśli na wybiegu jest tak samo przez kilka dni to i aktywność niewielka. Jak jest za nudno (nic się nie zmieniło) to czasem od razu zasypia w jakiejś kryjówce.

- brak jakiegokolwiek zainteresowania pochylaniami, dzwoneczkami czy innymi pierdołami. Chomik poznaje teren,  kryjówki, szuka wyjścia, jedzenia itd a nie bawi się jak niektórzy czasem wskazują (jedyna zabawka to kołowrotek)

- trzeba wyczuć odpowiednią porę - wtedy potrafi nawet przepychać taranem posklejane tunele z 6 rolek od ręczników papierowych, albo przez kilkanaście minut "kopać" w dywaniku na podłodze, ale jednak nowości na wybiegu mają większy wpływ na aktywność niż pora

- jak się rozkręci i zacznie na rękę wchodzić warto go odkładać w jednym końcu wybiegu i ponownie wkładać rękę do wybiegu w drugim końcu. Ta zaciętość chomika i pokonywanie przeszkód niczym galopujący koń w trakcie biegnięcia do ręki jest niesamowite :)

- zabawy nie trwają dłużej niż 30 minut, później już jest zmęczony i idzie spać

To dotyczy mojego chomika (też dżungarski), być może inni mają inne doświadczenia.

Edytowane przez mpi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za odpowiedź,dużo mi rozjaśniłeś ! :) Wszystkie rady będę próbował wcielić w życie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi