Skocz do zawartości
dyshor

Wybieg dla chomika - jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym swojemu chomikowi zrobić/kupić wybieg. Zrobiłem sobie dzisiaj porównanie cen i okazało się,że wybieg z płyt HDF kosztuje ttyle samo ile dwa gotowe zestawy z Trixie bodajże. Pytanie co lepsze i bezpieczniejsze dla zwierzątka ? Z płytami musiałbym się trochę bawić ,natomiast ten z Trixie dostaje do paczkomatu...Wymiarowo obliczyłem,że wychodzi na to samo. Proszę o wskazówkę :) Ach i przy okazji - ile chomik miałby być na takim wybiegu i w jakich porach dnia ? Bo w dzień większość śp(z małymi przerwami)i a w nocy przecież go tam nie dam....

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybieg z Trixie powinien się nazywać Zbieg albo Wyrwiłapka.
Nie wiem, jak liczyłeś koszt płyt, ale ja za swoje płyty, dające powierzchnię niż wybieg Trixie, zapłaciłam ze 20 zł.
Na wybieg chomik może iść, jak wieczorową porą wychynie. I siedzieć tam tyle, ile widzisz sens - póki jest aktywny, póki Ty nie idziesz spać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok...no to sprawa jasna.A gdzie kupowałaś płyty i jaki konkretnie wymiar ? Może coś źle liczę...Tak mi kalkulator z Castoramy na ich stronie wyliczył...

Źle liczyłem,wszystko jest OK :) 

Edytowane przez dyshor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z opinią na temat wybiegów Trixie. Też się nad nimi zastanawiałem ale przekonały mnie filmy :). Chciałem coś co można szybko składać więc do łączenia płyt używam złączek do szkła - w miarę szybko się rozkłada i składa i całość po rozłożeniu łatwo gdzieś wcisnąć. Jedyny minus złączek jest taki, że w narożnikach są szczeliny co powoduje, że chomik wciska tam swoje ząbki i próbuje podgryzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem ,że wszystko będzie proste i zapewne byłoby tak ,gdyby nie fakt ,że tak duży wybieg mogę mieć tylko na łóżku co powoduje ,że jedna deska musi iść na spód ,bo inaczej koc/materac do prania. Niestety tego typu deski to nie sklejka i wystarczy ,że trochę się zniekształcą i powstają szpary ,więc znając Człapka musiałem zabezpieczyć je z dołu rzepami, plus (gdyby się bardzo postarał ) folia pod deską . Niestety sam sobie stworzyłem pracy, bo chciałem zrobić wybieg w mieszkaniu w którym nie ma warunków do aż tak dużego wybiegu(trza było deski skracać). Ostatecznie ma 160*50. Ale wszystko wynagradza spojrzenie ,kiedy widać ,że zadowolony sobie po nim lata :)  Ale tak czy siak polecam płyty HDF do tego ,bo gdy macie w głowie sensowny pomysł i wszystko wymierzone ,to koszt jest naprawdę niski .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi