Skocz do zawartości
etc1

Praca magisterska dotycząca chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Całe wieki mnie tutaj nie było, ale powracam do Was z przytupem i prośbą wielkości puszystego zadka chomika europejskiego! Jestem w trakcie prowadzenia badań do mojej pracy magisterskiej, która dotyczy naszych milusińskich, czyli chomików. Dokładniej: badam rozwój przywiązania między człowiekiem a chomikiem jako zwierzęciem towarzyszącym. Temat mojej magisterki jest prawdopodobnie ewenementem na skalę krajową, albo może i światową, bo póki co psychologia skutecznie swoje zainteresowanie od małych futrzastych przyjaciół odwraca. Dlatego też macie niepowtarzalną okazję stać się częścią czegoś wyjątkowego! Wystarczy, że klikniecie w link na końcu postu i wypełnicie ankietę, której wyniki wykorzystam w mojej pracy :) Udział w ankiecie jest oczywiście dobrowolny, nawet jeśli już rozpoczniecie uzupełnianie, możecie się wycofać, a sama ankieta jest w 100% anonimowa. Każdej osobie, która poświęci 5 minut swojego życia na wypełnienie kwestionariusza i tym samym dopomoże mi nie tylko w uzyskaniu tytułu magistra, ale także (miejmy nadzieję) w udowodnieniu, że chomicza przyjaźń ma taką samą moc jak pieso-kocia, dziękuję z całego serducha! :) 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDcN_3AVoa3EerQfBBo1FNojRIKXgk90qhFbxC8o0xmehhIw/viewform?usp=sf_link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o pytanie o źródło, to już po puszczeniu ankiety w obieg uświadomiono mi, że nie ma wyszczególnionej opcji "hodowla rodowodowa". Ale jest opcja "inne" i wtedy można ją wybrać :) Co do zaś odpowiedzi neutralnych - nie jestem autorem testów, ja wykorzystuję gotowe narzędzia skonstruowane przez ludzi mądrzejszych ode mnie :D Mogę jednak zdradzić troszeczkę wiedzy tajemnej z zakresu psychologii, że często celowo nie daje się w kwestionariuszach odpowiedzi pośrednich, ponieważ osoby badane zbyt chętnie i zbyt bezrefleksyjnie je zaznaczają. I dane zebrane przy pomocy takich narzędzi nie wskazują na kompletnie... nic :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale można mieć kilka chomików z różnych źródeł.
Wiem, że odpowiedzi neutralne kuszą. Ale są pytania, wobec których każda inna odpowiedź będzie fałszywa. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, można mieć kilka chomików z kilku różnych źródeł, ale w poleceniu wyraźnie było zaznaczone, że jeśli ma się więcej niż jednego chomika, należy wybrać JEDNEGO, którego będą dotyczyły odpowiedzi w kwestionariuszach. Czyli przykładowo, jeśli mamy Tadzia, Grubcia i Bombeczkę, to wybieramy jednego chomika. I tak: Tadzia mogliśmy kupić od hodowcy, Grubcia dostaliśmy od chłopaka w prezencie, a Bombeczkę adoptowaliśmy z DT. Wybieramy, że odpowiedzi w ankiecie będą dotyczyły np. Grubcia, bo jest z nami najdłużej. I Grubcio przybył do nas w jeden konkretny sposób, nie w kilka. 

I ponownie: nie jestem autorką kwestionariuszy. Skoro te konkretne narzędzia zostały dopuszczone do użytku, to znaczy, że mają odpowiednie parametry. Z doświadczenia też wiem, że bardzo, ale to bardzo rzadko zdarza się, że odpowiedź czysto neutralna jest prawdziwa. Zazwyczaj jednak istnieje choćby mały przechył albo w jedną, albo w drugą stronę i brak odpowiedzi "nie wiem", okrutnie to ujmując, zmusza badanego do przyznania się, w którą stronę się przechyla :D Jeśli zaś już się zdarzy, że ktoś naprawdę jest idealnie po środku, to konstrukcja testu ma to wkalkulowane i wyniki zbiorcze i tak wyjdą rzetelne ;)

Pozdrawiam cieplutko! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi