Skocz do zawartości
darek.b

Hamsterville czy Vetro Plus Nature 80

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Planuję zakup chomika syryjskiego i szukam klatki. Trochę już poczytałem i starając się znaleść kompromis między miejscem, które mogę poświęcić na klatkę, a ilością powierzchni jaką chciałbym zapewnić chomikowi, rozważam zakup jednej z dwóch klatek:

1. PET INN KLATKA VETRO PLUS NATURE 80 (80x35x44)

2. Ferplast Hamsterville (60x34x49)

Obie mi się podobają. Pet Inn ma większą powierzchnię głównego poziomu ale Hamsterville ma trzy poziomy. Chętnie poznam Wasze opinie i posłucham rady osób doświadczonych.

Pozdrawiam. Darek

pet-inn-klatka-vetro-plus-nature-80.jpg

2000.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem osobą doświadczoną, ale według mnie 2 odpada, ma za małą powierzchnię. Piętra to tylko dodatek i w zasadzie są malutkie.

Pierwsza moim zdaniem lepsza bo wymiary już spełniają minimum dla dzungarkow (chociaż to tylko minimum ;) i można nasypac ściółki - chomik będzie mógł kopać. Dla syryjskiego obie są zdecydowanie małe... Kołowrotek jakby co jeśli jest w zestawie to pewnie do wymiany.

Jeśli chcesz kupić chomika to nie z zoologicznego. Szukaj hodowli (nie pseudohodowli) albo adoptuj. Jeśli zdecydujesz się na adopcje to 1 klatka  raczej sie nada dla dzungarka Ale jak dla syryjskiego to jakaś inna- większa (W dt nie wydają do za małych)

Edytowane przez Chrupka01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.

Zdecydowałem się na klatkę Alaska 85x48. Zobaczę jak się będzie sprawowała. Zarezerwowałem też chomiczka w hodowli. Już nie możemy się z synem doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi