Skocz do zawartości
Wielbiciel_chomików

ktoś zna ciekawostki o chomikach ?

Rekomendowane odpowiedzi

1.Chomiki nie lubią jak zmieniamy ich układ w klatce

2.Kiedy chomika prycha kaszle to znaczy się się boi

3.Chomiki rozpoznają swojego wlasiciela po zapachu i po głosie 

4.Chomik na kołowrotku może przebiec aż 8 km

5.Chomik gdy poczuje się zagrożony może wywrócić się na plecy i udawać nie żywego

6.Najdłużej żyjący chomik to chomik syryjski żył 9lat 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Chomiki potrafią spać i jeść zapasy schowane w poliku

- Chomik może mieć depresję czy zły chumor

- Potrafi się obrazić i nas unikać, bo np. zabraliśmy mu jego ulubioną zabawkę do wyczyszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik w ciągu nocy potrafił biegać ponad 4 godziny. Tyle pokazywał licznik rano :) Moje chomiki syryjskie średnio 5km/h na wykręcą, w porywach do 10 km/h. Nie licząc sytuacji, jak się czegoś przestraszy siedząc w akwarium, wtedy w miej niż sekundę znika z oczu, nie ważne jak daleko było do domku . :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba zbiorę się w końcu w sobie i zamontuje licznik na kółko.
Zawsze byłam ciekawa ile jego wysokość potrafi wyciągnąć biegając na prostej w kółku.
Obserwując go ile czasu i z jakim przyspieszeniem zasówa po panelach w domu wyniki mogą być ciekawe. Szkoda, że nie da się zmierzyć dokładnie całego dystansu wychasanego przez kluskę.
Wiem, że on biega nie tylko w kółku ale i po całej swojej chałupie - słyszać tylko te pazurki raz na korku raz na mostku i chwilę potem w liściach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kółku nigdy nie będzie max. Prędkość maksymalna jest na podłodze, na wykładzinie( na panelach brak przyczepności dobrej) jak się wystraszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po panelach to wiem, że nie ma tej przyczepności, łapki mu się ślizgają i rozjeżdżają,  wygląda pociesznie, niczym włochata żabka :'D
Ale i tak ma niezłe dopalacze ;) Po dywanie to sobie człapie, jednak na bieganie najbardziej lubi panele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi