Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam klatki podobnej do "ferplast topy" z dużą przeźroczystą kuwetką (z tworzywa sztucznego) na trociny tak żeby mój chomik dżungarski mógł sobie kopać. Przekopałem już masę klatek, ale nie mogę znaleźć nic podobnego, a sama klatka "topy" jest już nie dostępna :/

Jeżeli ktoś wie, ma namiary/link czy coś na podobną klatkę to proszę o pomoc :)

Miło gdyby klatka była w rozsądnej cenie.

Link do zdjęcia :)

*Dla jasności, wiem, że ta klatka jest malutka; chomik głównie spędza czas na sporym wybiegu, a ta klatka ma mu pozwolić na kopanie w trocinach* :)

Edytowane przez Rezev
Odnośnik do odpowiedzi

Klatka powinna spełniać, co najmniej minimum mieszkalne dla gatunku. Te są poniżej kryteriów mieszkalnych i do tego drogie.
W małej klatce chomik się tylko męczy. 
Nie ważne ile czasu jest na wybiegu w ciągu dnia. Czas największej swojej aktywności będzie spędzał w klatce, bo wątpię, że prowadzisz nocny tryb życia i zagwarantujesz mu całonocny wybieg.

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjaśniam - chomik ma teraz klatkę wielkości ok 30x20x25; klatka jest w centrum szczelnego wybiegu stale otwarta, chomik może wyjść kiedy chce i tak też robi. Szukałem czegoś głębokiego żeby mógł sobie kopać tunele bo widzę, że bardzo to lubi. Samla niby ok, ale tam ma być miejsce na trociny i resztę sprzętu; wybiorę zoluxa ze względu na pięterko, dorobię mu tunel na wybieg i będzie zadowolony.

A może najlepiej jak mu całe mieszkanie oddam? Co się nie będzie męczył w małej klitce...

Podziękował bym za pomoc, ale nikt mi nie pomógł. Żal mi was spinacze.

Odnośnik do odpowiedzi